nemáte naištalovaný flash player
PO VÍŤAZSTVE NA POVAŽÍ DO ČELA TABUĽKY

PROTEF DT P. Bystrica - LG AZhokej Bratislava
3:7 (2:3,1:1,0:3)

Góly: 3. Miške, 15. Bačík, 24. Demáček - 4. GIBA (Takáč, Vavro), 6. SLOVÁK (Takáč, Antl), 8. VAVRO (Takáč), 20. TAKÁČ (Vavro), 34. TAKÁČ (Giba), 39. DROZDÍK (Ondrušek), 45. GAGO (Strapák)

Rozhodovali: Kováčik - Trpiš. Vylúčenia: 1:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 40.

LG: Kalis (Krško) - Minárik, Giba, Virág, Ondriska, Mikulčík, Vančo, Furek - Hrabárik, Vavro, Takáč, Drozdík, Zemeš, Ondrušek, Antl, Slovák, Gago, Strapák.

Náš aktívny vstup do zápasu demonštrovala strela Vavra po peknom vysunutí Gibom už po šiestich sekundách zápasu, o pár sekúnd zaujala aj strela Ondrisku od modrej čiary. Na druhej strane sa domácim podarilo streliť gól, ktorý prišiel nečakane z ich prvej strely. Naša odpoveď však prišla takmer okamžite, keď sa po kombinácii prvého útoku presadil Giba. O dve minúty sme už viedli po góle Slováka a našu prevahu sme pretavili do dvojgólového vedenia po akcii Takáča s Vavrom. Predtým nám ešte rozhodcovia neuznali gól Ondrušeka, ktorý bol dosiahnutý nohou. Tretinu sme dohrávali oslabení a s jej koncom sa domácim podarilo so šťastím vyrovnať strelou od modrej.
V druhej tretine sme strelil hneď na začiatku štvrtý gól, no opäť nám ho rozhodcovia neuznali. Tentokrát pre údajné posunutie bránky. Už o malú chvíľku však opäť zaúradovala najproduktívnejšia dvojica v extralige Vavro s Takáčom a viedli sme opäť o dva góly. Skóre druhej tretiny však menili opäť hráči P. Bystrice, keď Kalisovi pekným švihom vymietol vinkel Demáček.
Posledné dejstvo však už patrilo jasne našim hráčom. Najskôr sa skvelým semaforom po strele Vavra vyznamenal gólman dopmácich, v 34. minúte sa však Takáč svojim piatym bodom v zápase postaral o náš piaty gól. Brankár P. Bystrice potom opät vyriešil pekným zákrokom strelu Virága, ktorá smerovala do ľavého horného rohu, no o minútu už kapituloval po strele Drozdíka. Vlastnou nedisciplinovanosťou sme potom darovali domácim presilovku piatich proti trom, ktorá trvala minútu a 22 sekúnd. V nej však domácich "povozil" aktívny Takáč, ktorý po kombinácii Vavra dokonca mohol opäť skórovať. Jeho strela však tentokrát skončila vysoko nad. Po návrate z trestnej lavice mohol potom dvakrát za sebou skórovať Strapák, no v poslednej minúte sa šťastie usmialo na Michala Gaga. Ten nahrával pred bránku voľnému spoluhráčovi, no súperov obranca ju nohou tečoval za chhrbát svojho gólmana. Michal sa teda po dvoch sezónach v drese LG dočkal gólového zápisu a hneď po päťbodovom Takáčovi sa stal nečakanou hviezdou kabíny. Tri body nás po odohratí ostatných zápasov posunuli na čelo extraligy, v ďalšom zápase privítame o týždeň Záhorákov zo Skalice.

Radoslav Ďuriš, tréner P. Bystrice: "V zápase sa ukázala skúsenosť a vyzretosť hráčov LG. Predčili nás úplne vo všetkom, nepokrývali sme si ich hráčov pred vlastnou bránou a mnohokrát, keď nás dostali pod tlak, tak sme lietali ako utrhnuté vagóny. Náš dnešný výkon nestál absolútne za nič."

Jaroslav Šalka, tréner LG: "Mali sme z tohto zápasu veľké obavy, čo sa potvrdilo. Nepodali sme dobrý výkon, našťastie však náš súper podal ešte slabší. Okrem Kuba Takáča sa mi ťažko hľadá nejaké pozitívum. Opäť nám veľmi pomohol a bol jediným svetlým momentom v našej hre."