4:0 (2:0,1:0,1:0)

Góly: 2. Ladiver, 7. Cebo, 22. Ecker, 45. Thron

Rozhodovali: Jančík - Mixa.  Diváci: 50

LG: Kalis (Krško) - Minárik, Mikulčík, Miko, Ondriska, Pukalovič, Virág - Ondrušek, Velčický, Gago, Vavro, Takáč, Slovák, Antl, Strapák, Drozdík, Kohút, Kostka, Potoček.

Zápas začal minútou ticha, kedy si obaja súperi uctili minútou ticha nášho bývalého hráča Vlada Luptáka. Bohužiaľ pre nás, túto smútočnú náladu sme preniesli aj do začiatku zápasu, kedy už po minúte obkrúžil polkruh pred Kalisom Ladiver a strelil úvodný gól. Vzápätí sme mali možnosť presilovky, ale Petrík na druhej strane svoj tím podržal a vlial svojim spoluhráčom energiu. Po chvíľke sa totiž hoci tiesnený, avšak veľmi mrštný Cebo presadil pred našou bránkou po druhýkrát. Naše šance prišli neskôr po konci nášho oslabenia, najskôr sa pekne individuálne predral pred Petríka Mikulčík, neskôr aj Takáč. Po prvej tretine však na abuli svietil stav 2:0 pre domácich.
Druhú tretinu sme začali aktívnejšie. Prienik Takáča po minúte a pol zastavili domáci faulom, v presilovke mal najskôr obrovskú šancu Slovák, ktorému len tesne minula čepeľ Ondrušekova strieľaná prihrávka, potom sa k výbornej dorážke dostal Virág. Po skončení presilovky sme mali šťastie pri šanci Throna, ku korému sa dostala loptička po strele Cajchana, Kalis však výborne zareagoval. Po minúte však už nestačil na strelu Eckera a prehrávali sme už 0:3.
Kontaktný gól mal onedlho na hokejke opäť Takáč, prestrelil však domácu bránu. Druhú tretinu sme dohrávali v početnej výhode, gól mal na hokejke dvakrát Pukalovič a jedenkrát opäť Takáč.
Tretie dejstvo začali presilovkou tentokrát domáci. Prežili sme ju však bez gólu a po siedmych minútach sme sa radovali my. Gól Vavra však rozhodcovia neuznali, pretože bol dosiahnutý nohou. Neskôr sa neujali ani strely Pukaloviča a Kostku. Naopak, tesne pred sirénou sa presadil srelou od modrej domáci Thron. Naša strelecká nemohúcnosť tak rozhodla o tom, že si od majstra odvážame prehru 0:4.

Hlasy po zápase:

Jozef Ďuris, tréner Nitry: "Do zápasu sme vstúpili veľmi koncentrovane, na chalanoch bolo vidno, že majú chuť ísť za víťazstvom. Dokázali sme eliminovať silnú zbraň súpera, ktorou je rýchla kombinačná hra. Pracovali sme výborne v obrane na čele so Stanom Petríkom. Naše víťazstvo je zaslúžené."

Jaroslav Šalka, tréner LG: "Začali sme zle, dostali sme gól hneď v prvom striedaní po našej chybe a druhý gól sme tak isto dostali po fatálnej chybe. Nevedeli sme sa dostať gólom do zápasu, tretia tretina sa potom už iba dohrávala. Domáci však boli aktívnejší, nás niekoľkokrát podržal brankár Kalis."