nemáte naištalovaný flash player
V DERBY S JOKERITOM OPÄŤ BODY PRE NÁS

LG AZhokej Bratislava - Jokerit Petržalka
6:4 (2:0,1:3,3:1)

Góly: 5. ONDRUŠEK (Gago, Zemeš), 11. ŠULC (Strapák, Mikulčík), 28. TAKÁČ (Vavro), 31. ONDRUŠEK (Pukalovič, Zemeš), 42. VAVRO (Takáč), 45. VAVRO - 22. Varga, 25. Antal, 39. Procházka, 43. Božik

Rozhodovali: Neczli - Krist. Vylúčenia: 6:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Divákov: 60.

LG: Haviar (Kalis) - Minárik, Mikulčík, Miko, Tekáč, Ondriska, Pukalovič - Ondrušek, Zemeš, Velčický, Gago, Vavro, Takáč, Slovák, Antl, Strapák, Harbárik, Drozdík, Šulc.

Prvú šancu zápasu sme si vypracovali už v prvom striedaní, keď Zemeš pekne priťukol Gagovi, ktorého strela iba tesne minula bránku. Ešte väčšiu šancu mal vzápätí Pukalovič, ktorého krásne našiel pred bránkou Takáč. Piata minúta už priniesla radosť na našu striedačku, keď Ondrušek doklepol strelu Zemeša za brankára hostí. Prevahu v prvej tretine dokázal gólovo využiť v jedenástej minúte Šulc, ktorý zužitkoval perfektnú prácu Strapáka. V závere prvého dejstva mal Jokerit výhodu dvoch presiloviek, naša predsezónna posila Haviar však vytiahol niekoľko pekných zákrokov.
Druhú tretinu sme nezačali dobre a rozpačitý výkon vygradoval na jej konci. Najskôr sme nechali po chybe obrany pohodlne skórovať Vargu a po niekoľkých prehratých buly v našom obrannom pásme sa napokon dočkali hostia vyrovnania. Na to sa už nemohola pozerať jedna z našich ďalších posíl Takáč, ktorý po samostatnej akcii zvýšil na 3:2, no vzápätí na druhej strane ušiel Božik, po ktorého prihrávke vyrovnal Procházka.
Tretiu tretinu sme začali výborne, po 20. sekundách sme mali výhodu presilovky. Pukalovič v nej prízemnou strelou vyzval na dorážku Ondrušeka, ktorý strelil svoj druhý gól v zápase - 4:3. Po góle sa začali plniť strestné lavice na oboch stranách, chvíľku sme dokonca hrali oslabení o dvoch hráčov. V oslabení mohol najskôr Takáč zvýšiť na 5:3, no podarilo sa to až neskôr Vavrovi práve po skvelej akcii Takáča. Jokerit udrel dve minúty pred koncom po individuálnej akcii Božika, pri záverečnej power-play však uzavrel skóre na konečných 6:4 Vavro.

Povedali po zápase:

Aďo Szöke, tréner Jokeritu:
"Začali sme veľmi zle, súper nás prečil vo všetkých činnostiach, bol všade skôr. Preto sme do druhej treiny nastúpili iba na tri útočné formácie, čo nám pomohlo. V tretej tretine sme však dostali hlúpe góly, čo nás stálo zápas. Domáci boli v určitých činnostiach lepší, zápas bol však podľa mňa vyrovnaný. Musíme sa teraz dobre pripraviť na ďalší zápas o týždeň proti Považskej Bystrici."

Jaroslav Šalka, tréner LG: "Po prvom prehratom zápase v Skalici sme chceli tento zápas vyhrať, aby sme na ďalšie kolo do Nitry necestovali s dvomi prehrami, čo sa nám podarilo. Odohrali sme výbornú prvú tretinu, v druhej sme prestali hrať. Súper sa chytil, dal nám dva góly, stav sa vyrovnal. V tretej tretine to bolo na vážkach, ale rozhodlo podľa mňa to, že sme asi dnes chceli viac vyhrať. Mali sme v zápase niekoľko hluchých miest, najmä v druhej tretine, ale ukázali sme aj niečo pozitívne. Bol to priemerný výkon z našej strany, ale na začiatok sezóny sa to dalo čakať. Musíme sa vyvarovať chýb, ktorých sme dnes urobili niekoľko, v ďalších zápasoch sa nám to už môže vypomstiť."