1:4 (1:3,0:0,0:1) stav série: 0:2

Góly: 26. ZEMEŠ (Müller) - 1. R. Smetana, 2. Šedivý, 6. Škadra, 45. Martinusík

Rozhodovali: Neczli - Malovec. Vylúčenia: 2:5. Využitie: 0:0. Divákov: 120.

LG: Kalis (2. Kovasich) - Minárik, Giba, Vaverčák, Virág, Müller, Šulc, Kanich, Slovák, Zemeš, Hrabárik, Velčický, Strapák, Drozdík, Gago, Varga, Šalka, Ondrušek, Mikulčík, Sedláček.

Kresťania na Slovensku i vo svete dnes slávia vzkriesenie Ježiša Krista. My sme potrebovali vzkriesenie v podobe víťazného zápasu v nedeľňajšej odvete so Skalicou. Po zápase však musíme iba konštatovať, že hostia nám na kríž pribili ďalší klinec. Začali sme doslova katastrofálne. Po 58. sekundách sa po buly trafil Smetana a o štrnásť sekúnd ušiel obrane Šedivý a zvýšil na 0:2. Stále sa nám "málilo", o dve minúty trafil Patinka žrď brány Kovasicha, ktorý po druhom góle vystriedal Kalisa, o dve minúty však už nestačil na dorážku Škadru. Hostia si týmto náskokom privodili obrovskú pohodu na svoju striedačku, nám naopak zviazala ruky až do konca zápasu... Jedenásta minúta priniesla našu jedinú gólovú radosť v zápase, Zemešova bomba zapadla k tyčke gólmana Skalice. Druhá tretina začala šancou Šedivého, pri ktrorej sa vyznamenal Kovasich, my sme sa mohli vrátiť do zápasu po obrovských príležitostiach Kanicha a Šulca. V čase 9:15 potom dokonca zvonilo brvno Brdečkovej brány po strele Sedláčka. Obrana hostí bola však okrem týchto šancí stopercentná, v poslednej časti hry im  k nej nahrala aj lacná presilovka po nešťastnom vyhodení loptičky od nášho gólmana. V závere zápasu sme neskórovali ani v početnej výhode, ani v power play. Naopak, práve pri tejto situácii nám posledný spomínaný klinec zatĺkol Martinusík. Po prvých zápasoch sa tak hostia ujímajú vedenia v sérii 0:2, na ťahu sme teraz my.

Jozef Vadík, tréner Skalice: "Domáci majú hru postavenú na rýchlych behavých krídlach, my naopak na taktickej vyspelosti. A práve v nej sme podľa mňa domácich predčili o triedu. Som pri mužstve iba druhý týždeň, nie je to ešte ideálne, ale pracujeme na tom. Sme maximálne spokojní, škoda len gólov, ktoré sme inkasovali po našich chybách. Rozhodnúť chceme už v prvom zápase v Skalici."

Jaroslav Šalka, tréner LG: "V sobotu sme dobre začali, dali sme prvý gól, potom sme na začiatku druhej tretiny dostali vyrovnávajúci gól a to bol zlomový moment zápasu, pretože sme zostali ako keby "zasadrovaní". Dostali sme potom druhý gól a v tej nemohúcnosti sme pokračovali až do konca zápasu. Málo sme strieľali a s jedným gólom doma nemôžeme vyhrať. Dnes sme sa nahecovali, súpera sme chceli dostať pod tlak už od začiatku, no stal sa úplný opak. Za štyri minúty bolo po zápase. Nemôžem povedať, že by sme s tým nepriaznivým stavom nechceli niečo urobiť, Skalica však hrala výborne v obrane, dostali sa po vedení do veľkej pohody a v nej dohrali celý zápas. Nič nám nezostáva, iba v Skalici zabojovať a vrátiť sa domov za stavu 2:2."

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU

1:2 (1:0,0:2,0:0) stav série: 0:1

Góly: 15. SLOVÁK (Kanich, Šulc) – 17. Rampáček, 21. R. Smetana

Rozhodovali: Pikula - Kralovič. Vylúčenia: 1:2. Využitie: 0:0. Divákov: 150.

LG: Kalis - Minárik, Giba, Lvomský, Vaverčák, Virág, Ondriska, Müller, Šulc, Kanich, Slovák, Zemeš, Hrabárik, Velčický, Strapák, Drozdík, Gago, Varga, Bilík, Ondrušek, Mikulčík.

Úvodný zápas prvého kola play off sa niesol od začiatku výbornými obranami na oboch stranách. Gólových šancí bude v týchto dueloch ako šafránu. O všetkom podstatnom sa v prvom zápase rozhodlo na konci pätnástej minúty prvej tretiny a v prvých šiestich minútach tej druhej. Pol minúty pred koncom prvého dejstva sa celým ihriskom prehnal až do pásma Skalice Slovák, narazil si so Šulcom a Kanichom a poslal nás do vedenia. Predtým však Kovasich zlikvidoval samostatný nájazd Martinusíka. Súboj s ďalším útočníkom hostí Rampáčkom ho čakal v sedemnástej minute, tentokrát však náš gólman ťahal za kratší koniec. O štyri minúty nás Skaličania zavreli v pásme a Smetana trafil loptičku ideálne a najmä nechytateľne. Kovasich mal potom opäť prácu po výpade dvojice Martinusík – Škadra. V tretej tretine sme začali oslabením, no po jeho skončení sme mohli začať dobýjať bránu hostí. Zvýšili sme pohyb, chýbalo nám však viac streľby a z nej prameniace šance. Zvrat nepriniesla ani záverečná power play a tak sa po prvom zápase ujali hostia vedenia v sérii.