DOMÁCA SMOLA PRELOMENÁ

LG AZhokej BRATISLAVA - Hokejmarket Skalica
2:1 (0:0,0:1,2:0)

Góly: 35. GIBA (Zemeš), 43. KANICH (Šulc) - 28. Škadra

Rozhodovali: Pavela - Šoltés. Vylúčenia: 0:2, navyše Krajsa /Skalica/ 10 + TH. Využitie: 0:0. Divákov: 70. Strely na bránu: 24:20

Po dvojkole na východe republiky sme sa opäť predstavili pred vlastnými divákmi a tak ako sa patrí, začali sme aktívne. Náš úvodný tlak zastavili Skaličania iba faulom. Že to však bude na dlhé minúty jediná presilovka zápasu, to sa iste nečakalo. Presilovku sme však zahrali pasívne a bez strely na bránu. Na dlhé sekundy sa potom hra odvíjala medzi modrými čiarami, veľkým tlakom sa presadila až naša štvrtá lajna na konci desiatej minúty. Na druhej strane nás zachránil o dve minúty výborným zákrokom Kovasich. Gólom smrdela aj Minárikova strela po buly Zemeša.
Aj druhú tretinu sme začali aktívne, dvakrát to od modrej skúšal Lvomský, potom však boli aktívnejší hostia, ktorí nás v tejto fáze prestrieľali. Na naše hokejky sa vkradla nepresnosť, prezentovali sme sa mnohými nepresnými prihrávkami, i keď myšlienka bola vždy dobrá. Štyri minúty pred koncom mohol otvoriť skóre Martinusík, hostia sa však dočkali v čase 12:33. Práve Martinusík založil akciu na jeden dotyk, na ktorej konci bol Škadra – 0:1.
Tretia tretina začala veľkou šancou Skalice, na dvakrát zachraňoval Kovasich. Hostia začali byť nervózny najmä z /ne/ výrokov rozhodcov a po piatich minútach ich ešte viac schladila strela Gibu po vyhranom buly Zemeša – 1:1. Po tomto góle sa pred Kovasichom na naše šťastie nedostali hostia k dorážke a o minútu sme mali výhodu druhej i poslednej presilovky v zápase. Najväčšia naša šanca však prišla až po jej skončení, keď sa sám pred gólmanom ocitol Sedláček. Ďalšie naše šance prišli z hokejok Velčického a Šulca, na opačnej strane nám zatrnulo po šanci Rampáčka, ktorý v ideálnej pozícii našiel pripraveného Kovasicha. Keď už sa zdalo, ža aj v tomto zápase príde na rad predĺženie, rozhodol o našom trojbodovom víťazstve Kanich.

Milan Sobol, Skalica: „Z našej strane to bol oveľa lepší výkon ako v dvojkole pred týždňom. S výsledkom spokojní samozrejme nie sme, ale výkonom sme si rozhodne našich fanúšikov aspoň čiastočne udobrili. Zápas sa musel páčiť, škoda, že k nemu neprispeli okrem nás a domácich aj páni v pruhovanom.“

Marek Kanich, LG: „Diváci videli pekný a vyrovnaný hokejbal, v krízových momentoch nás podžral Marek Kovasich, ktorý mal najväčšiu zásluhu na dnešnej výhre. Súper hral veľmi dobrý zápas ,bolo to dnes trošku aj šťastí a som rád, že sa konečne priklonilo na našu stranu. Pozitívum vidím v tom, že sa nám podarilo otočiť zápas, pretože veľkosť mužstva sa neukáže keď sa darí a vyhráva, ale naopak. A nám sa z toho dnes podarilo vyhrabať. Veľký prínos bol aj príchod Erika Lvomského, ktorý priniesol oživenie a pohodu do zadných radov.“