nemáte naištalovaný flash player
PO HODOCH PRIŠLO BOLENIE BRUCHA

LG AZhokej BRATISLAVA - PROTEF POVAŽSKÁ BYSTRICA
2:3 sn (0:2,1:0,1:0 - 0:0 - 0:1)

Góly: 24. ZEMEŠ (Vavro), 37. SLOVÁK (Šulc, Strapák) - 4. Brniak, 4. Kuric, rozh. nájazd Stranovský

Rozhodovali: Pikula - Kralovič. Vylúčenia: 6:8. Využitie: 1:0. Divákov: 80

LG: Kalis (Kovasich) - Varga, Minárik, Vančo, Ondriska, Virág, Kanich, Vavro, Mikulčík, Drozdík, Zemeš, Bilík, Ondrušek, Strapák, Slovák, Hrabárik, Šulc, Gago, Velčický.

Bohvie, ako by sa zápas vyvíjal, keby mal scenár prvej štvorminútovky iný koniec, ako v skutočnosti.. Keby je však keby, realita bola iná. Už po šestnástich sekundách vysunul Kanich krásne stredom Mikulčíka, jeho nájazd však Bratina zlikvidoval. V ďalších striedaniach sme však pokračovali v tlaku, každý útok si dokázal vytvoriť v pásme prevahu. Prišla však štvrtá minúta a prvá strela hostí od červenej čiary, ktorá nešťastne zapadla za studeného Kalisa. Prešlo štrnásť sekúnd a ďalšia chyba pred bránkou, ktorá mala fatálne následky. Ak sa hostia chceli dostať psychicky na koňa, podarilo sa im to viac, ako si azda sami želali. Na nás totiž padla ťažká trauma, ktorá do konca tretiny nezmizla. Vyvrcholila mešími potýčkami v osobných súbojoch, po ktorých sa viac vylučovalo, ako hralo.
Do druhej tretiny sme preto vstúpili aktívnejšie. Po štyroch minútach sme hrali presilovku a počas nej sa po 45 sekundách previnili hostia opäť. Mali sme tak výhodu dvoch mužov navyše. Počas nej sa však na naše hokejky opäť vkradla nervozita, navyše sme záver presilovky nezvládli opäť pokazenou disciplínou. Počas rovnovážneho stavu však prišiel faul aj na druhej strane a signalizovanú výhodu prerušila krásna prihrávka Vavra na Zemeša, po ktorej sme sa dostali do kontaktu so súperom - 1:2. Tretina sa potom dohrávala v našej réžii.
Tretiu sme začali šancou Drozdíka, po štyroch minútach sme išli opäť do oslabenia. V ňom však ušiel Vavro, Bratina jeho nájazd dobre prečítal. Náš tlak vrcholil a v 37. minúte po výbornej práci Šulca sa dostala loptička k osamotenému Slovákovi, ktorý do poloprázdnej bránky nemal problém vyrovnať. Nakloniť misky váh na našu stranu mohol potom opäť Drozdík, jeho strela s pomedzi kruhov však našla pripraveného Bratinu. Na druhej strane nás takmer šokoval Stranovský, Kalis však zachránil. O remíze napokon rozhodla aj naša nepremenená presilovka dve a pol minúty pred koncom. V predĺžení mali opäť veľkú šancu hostia, no napokon sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch. Úspešný bol iba jediný strelec a to hráč hostí a preto sme si v dohrávke vybojovali iba jediný bod.

Peter Kapralčík, tréner Považskej Bystrice: "Na zápas sme pricestovali so siedmymi novými hráčmi, dali sme priestor aj nejakým staronovým hráčom. Zmenili sme systém hry, čo sa aj na dnešnom zápase odzrkadlilo. Hráčom sme vštepili najmä disciplínu, dnes mala naša hra oveľa lepšiu tvár, ako v poniektorých jesenných zápasoch. Samozrejme nebolo to bez chýb, ale nemôžeme chcieť všetko naraz. S víťazstvom sme spokojní, je to pre nás dobrý impulz do ďalších bojov."

Jaroslav Šalka, tréner LG: "Zápas sme si pokazili sami, absolútne sme ho nezvládli. Čakal som, že sa nám po Winter Cupe môže niečo obdobné pritrafiť, čo sa bohužiaľ potvrdilo. Mysleli sme, že súboj s mužstvom zo spodu tabuľky bude ľahký, dopadlo to tak ako dopadlo. Dostali sme na začiatku smolný gól a vzápätí druhý, veľmi dlho nám trvalo, kým vyrovnáme. K tomu sme zahodili kopec šancí. Naša prehra však bola najmä o prístupe. Nezvládli sme ho v hlavách, nemali sme dnes hráča, ktorý by mužstvo potiahol. Bohužiaľ, pozícia favorita nám dnes uškodila."