nemáte naištalovaný flash player
Z POVAŽIA SI PO URAGÁNE V DRUHEJ TRETINE VEZIEME TRI BODY, KALIS INKASOVAL PO 188 MINÚTACH

PROTEF DT Považská Bystrica - LG AZhokej BRATISLAVA
3:6 (1:1,1:4,1:1)

Góly: 13. a 20. Škrabko, 42. Teska - 3. SLOVÁK (Velčický, Ondrušek), 21. DROZDÍK (Minárik, Strapák), 22. ŠULC (Kanich), 27. HRABÁRIK (Bilík), 30. HRABÁRIK (Mikulčík, Minárik), 45. VAVRO

Rozhodoval: Kralovič. Vylúčenia: 5:9. Využitie: 2:0. Divákov: 70

LG:  Kalis (Vasil) - Minárik, Vančo, Pečimut, Vaverčák, Tekáč, Mikulčík - Kanich, Ondrušek, Vavro, Šulc, Strapák, Drozdík, Bilík, Zemeš, Hrabárik, Velčický, Slovák, Gago.

Na Považí sme začali aktívnejšie ako domáci, našu prvú strelu vyslal do priestoru bránky Kanich. Na opanej strane si Kalis pripísal prvý zákrok po dvoch minútach. O pár sekúnd na to si z rohu vyšiel Palo Slovák a švihom nedal domácemu gólmanovi žiadnu šancu - 0:1. O dve minúte sme mohli skórovať opäť, Zemeš pekne našiel Bilíka, tomu však loptička v poslednej chvíli odskočila. Potom prišli chvíle domácich. Najskôr sme odolali ich závaru, v šiestej minúte sa potom prvým bravúrnym zákrokom predviedol Kalis po šanci Gajdoša. Ďalšie sekundy priniesli vylúčenia na oboch stranách, najskôr šiel sedieť domáci Koleno, po ňom však aj Mikulčík. V hre 4 na 4 sa peknou akciu predviedla dvojica Ondrušek - Slovák, avšak bez gólového zakončenia. Po návrate Mikulčíka z trestnej lavice mohol sme mohli trestať, no práve Mikulčík v koncovke zlyhal. Ďalšiu obrovskú šancu domácich zahatala ich nepresnosť, po Strapákovom faule sme však opäť šli do oslabenia. A práve túto presilovku domáci využili, keď sa po peknej kombinácii trafil Škrabko. Po troch zápasoch s čistým kontom to bol prvý gól, ktorý náš brankár Kalis inkasoval. Naposledy ťahal loptičku zo siete v piatej minúte v deviatom kole proti Kežmarku, jeho neuveriteľná šnúra trvala 188 minút a tri sekundy! Prvé dejstvo ukončila ďalšia šanca domácich a vzápätí aj ich faul.
Presilovku sme teda dohrávali na začiatku druhej tretiny, avšak neúspešne. V čase 3:56 prišiel faul Pečimuta a o necelú minútu už domáci viedli, keď čerstvý rekordman pustil za svoj chrbát pomerne ľahkú strelu. Neprešli však ani dve minúty a stav stretnutia sme otočili. Najskôr Luboš Drozdík sledoval nahodenú loptu, predbehol šetkých pred sebou a pohodlne skóroval. O pár sekúnd si Šulc nádherne poradil s obrancom domácich a opäť sme viedli. Naša disciplína v tomto zápase však nebola ideálna a po vedení sme šli opäť do oslabenia. Považania mohli v presilovke vyrovnať, najskôr im stálo v ceste brvno, potom sa opäť famóznym zákrokom prezentoval Kalis. Pri hre 5 na 5 sa navyše z otočky trafil Hrabárik a viedli sme po prvýkrát od dva góly. Náš tlak v týchto fázach vrcholil, ďalšiu šancu mal Mikulčík. Ten sa však ihneď na to porúčal na trestnú lavicu, no po skončení trestu ho našiel oblúkom Minárik a hoci sa Majo zoči - voči brankárovi nepresadil, jeho akciu dokončil pohotovo Hrabárik. Náš piaty gól padol zároveň zo sirénou a domáci sa pred treťou tretinou dostali do psychickej nevýhody.
Na jej začiatku zvonilo opäť brvno na Kalisovej bráne, potom sme však mali výhodu presilovky. Trvala však iba 25 sekúnd, pretože sme sa opäť dopustili faulu. Domáci sa chystali k záverečnému náporu, ďalšiu ich šancu zastavil Kalis, keď kryl samostatný nájazd Bačíka. Horúco nám bolo už onedlho, keď sme sa dostali do oslabenia až o dvojicu hráčov. Napriek tomu sme si v tomto stave vytvorlili veľkú šancu, Vavro však nechal vyniknúť Čuntalu. Hra potom bola rozháraná vylúčeniami na oboch stranách, v 42, minúte sa však po druhýkrát presadil Škrabko po nie príliš ťažkej strele. Domáci zacítili šancu, zobrali si oddychový čas a snažili sa o zázrak v šestici. Avšak náš tohtoročný expert na tieto situácie Lukáš Vavro nezostal tejto povesti nič dĺžny a 29 sekúnd pred koncom rozhodol do prázdnej brány o našom definitívnom víťazstve.

Peter Kapralčík, tréner P. Bystrice: "Neviem čo povedať. Nezvládli sme zápas ako sme si priali, mali sme dnes veľkú streleckú smolu, zvonili brvná i tyčky. Naopak, inkasovali sme lacné góly. Naša hra bola inak dobrá, nemám chalanom čo vytknúť, až na tú koncovku. Bol to inak krásny zápas, súoperovi blahoželám k víťazstvu. "

Jaroslav Šalka, tréner LG: "Prvá tretina bola vyrovnaná, v tej druhej sme dokázali rýchlo odpovedať na góly domácich, podarilo sa nám navyše úplne otočiť zápas. Tretia tretina sa viac menej už iba dohrávala. Negatívom na našej strane bolo príliš veľa vylúčených, to sa nám môže v budúcnosti vypomstiť. Pochváliť chcem hlavného rozhodcu stretnutia, ktorý zápas zvládil veľmi dobre napriek tomu, že pískal sám."