nemáte naištalovaný flash player
Z POHRONIA SA VRACIAME S VYSOKÝM VÍŤAZSTVOM

N-Sport Trend Pohronie B.B. - LG AZhokej BRATISLAVA
0:8 (0:1,0:3,0:4)

Góly: 9. DROZDÍK (Šulc, Strapák), 17. BILÍK (Vaverčák, Vančo), 27. ŠULC (Drozdík, Strapák), 29. VAVERČÁK (Vavro), 36. VELČICKÝ (Slovák, Ondrušek), 41. SLOVÁK (Ondrušek), 45. KANICH (Vavro, Šulc), 45. KANICH (Vavro, Šulc)

Rozhodovali: Neczli - Pikula. Vylúčenia: 3:3, navyše Macháček /Pohronie/ 10 min. OT. Využitie: 0:0. Divákov: 8. Strely na bránu: 13:35.

LG: Kalis (Vasil) - Minárik, Vančo, Pukalovič, Vaverčák, Tekáč, Mikulčík - Kanich, Ondrušek, Vavro, Šulc, Strapák, Drozdík, Bilík, Zemeš, Hrabárik, Velčický, Slovák.

Už po 33. sekundách sa v nebezpečnej šanci ocitol domáci Lunter, my sme odpovedali závarom po akcii Bilíka s Hrabárikom. Po troch minútach šiel na trestnú lavicu za podrazenie Ondrušek, no domáci sa chybou na modrej vystavili veľkému nebezpečenstvu. Ruttkayovi totiž vypichol loptičku Slovák a domácim nezostávalo nič iné, iba ho v koncovke faulovať. Sám faulovaný však nariadené trestné strieľanie nepremenil. Sedemnásť sekúnd pred návratom vylúčeného Ondrušeka sa po práci Kanicha ocitol v tutovke Bilík, ale ani tentokrát gól nepadol. Potom sme mali možnosť presilovky aj my a najväčšiu šancu v nej spálil Ondrušek, keď po strele z prvej iba nechal vyniknúť gólmana Sýkorku. Pri hre 5 na 5 a našom pokračujúcom tlaku vystrelil Šulc a Drozdík sklepol vzduchom loptičku do siete - 0:1. Po góle sa opäť v gólovej situácii ocitol Slovák, ale opäť bez úspechu. Domáci mali v závere tretiny ďalšie dve presilovky, no pokusy Luntera skončili na Kalisovi. Naopak, po práci Kanicha sme mohli sreliť aj druhý gól, blízko k nemu mal aj Vavro, keď unikol v oslabení brániacim Pohrončanom.
Od druhej tretiny bolo na ihrisku iba jedno mužstvo a na jej začiatku prišla azda najkrajšia akcia zápasu. Vaverčák za vlastnou bránou pohybom oklamal oboch napádajúcich Pohrončanov, aby vzápätí štyridsaťmetrovou kolmicou vysunul do nájazdu Bilíka. Ten sa mu za túto excelentnú prihrávku poďakoval ako sa patrí - 0:2. Po góle sa pekne preštrikoval cez obranu s chuťou hrajúci Drozdík, nemieril však presne. Ďalšie veľké šance prišli po akcii Zemeša s Hrabárikom, ihneď po nich sa ani na dvakrát nepresadil Mikulčík. Po tomto závare sa v nájazde ocitol Kanich a opäť Drozdík. Gól visel na vlásku, strelili sme ho však až v 27. minúte, keď Šulc zužitkoval prácu Strapáka s Drozdíkom. V týchto fázach sme nad zápasom prebrali úplnú kontrolu a ďalší priebeh bol iba o tom, koľkými gólmi dokážeme našu dominanciu potvrdiť. Dve minúty pred koncom sa po vyhranom buly Lukáša Vavra oprel do strely Vaverčák a jeho bombu zastavila až sieť - 0:4.  Bol to vôbec prvý Matúšov gól v extralige. Koniec druhej tretiny poznačili ešte tutovky Drozdíka a v jedinej šanci domácich v tejto časti nemieril presne Hanuska.
Tretia tretina začala únikom Pukaloviča, ktorý sa od vlastnej brány rýchlym šprintom dostal až pred Sýkorku, jeho bekhendové zakončenie nebolo presné. Vzápätí prišla naša presilovka, ktorú sme celú odohrali v pásme domácich, no gól padol až po jej skončení a následnom tlaku, keď sa do čierneho trafil Velčický. Mikulčík nechal po pár sekundách opäť vyniknúť brankára, na druhej strane nás podržal po strele Luntera Kalis. Päť minút pred koncom nechal Robko Ondrušek vyniknúť Pala Slováka, ktorý práve po Robkovej nahrávke strelil svoj prvý gól v grese LG. Ihneď po buly opäť Vaverčák vysunul do nášho dnes už piateho či šiesteho nájazdu Šulca, góly sme však strieľali až na samom konci stretnutia. Oba mali rovnakých asistentov, Vavra a Šulca a oba jediného strelca - Kanicha. Po úplne zaslúženom víťazstve si tak z Pohronia odnášame tri body, táto výhra je pre nás v tomto ročníku už piatou na ihrisku súpera.

Jaroslav Šalka, tréner LG: "Súper dnes nastúpil iba na dva a pol útoku, čo nás trochu zaskočilo, no na druhej strane, aj s takýmto počtom hráčov nás v minulej sezóne dokázali mužstvá poraziť. Preto sme si dnes na to dali pozor a bolo to poznať. Boli sme lepší celý zápas a od druhej tretiny som mal pocit, že domáci už iba rátajú minúty, kým bude koniec. Toto stretnutie im až tak nevyšlo, pred tromi mesiacmi u nás boli oveľa nebezpečnejší."

Marián Lunter, Pohronie: "Neviem čo k tomuto zápasu povedať. Bolo nás dnes málo a na ihrisku to bolo vidieť. Hostia zvíťazili úplne zaslúžene, my sa musíme pozbierať, pretože s takýmto prístupom to ďaleko nedotiahneme."