NA ŤAŽKOM TERÉNE HLADKÁ VÝHRA

Jokerit Petržalka - LG AZhokej BRATISLAVA
0:3 (0:1,0:1,0:1)

Góly: 13. ONDRUŠEK (Slovák, Velčický), 34. ŠULC (Slovák), 45. VAVRO

Rozhodovali: Jančík - Mixa. Vylúčenia: 2:4, navyše Porupčan /Jokerit/ 10 min. OT. Využitie: 0:0. Divákov: 30.

LG: Kalis (Vasil) - Minárik, Pukalovič, Tekáč, Vaverčák, Vančo, Műller, Kanich, Vavro, Ondrušek, ŠUlc, Bilík, Zemeš, Hrabárik, Slovák, Mikulčík, Gago, Velčický, Strapák, Drozdík

Na ťažkom mokrom teréne hraničiacim s regulérnosťou sme o víťazstve nad mestským rivalom rozhodli vďaka trom úderom na konci každých častí tretín. Ak prvý musel zasahovať Petrovič bo švihovke Zemeša a o minútu sa v sľubnej pozícii ocitol aj Strapák. Po štyroch minútach mali domáci prvú možnosť presilovej hry, oslabenie sme však zahrali výborne. Rovnakú výhodu sme mali po dvoch minútach aj my, usadili sme sa pevne v útočnom pásme, vytvorili si niekoľko šancí, stav sa však stále nemenil. Na konci desiatej minúty dokonca zachránila Petroviča pravá zrď po strele Strapáka. Dve minúty pred koncom potom vtipná zadovka Slováka našla nekrytého Ondrušeka a na našu radosť sme sa konečne ujali vedenia gólom do šatne.
Na konci prvej tretiny začal dážď hustnúť a terén bol čoraz ťažší. Na konci 19. minúty sa vo veľkej šanci ocitol Kanich a až po 20. minútach sa v prvej šanci ocitli aj domáci, keď Božik triafal Kalisa našťastie len do masky. Potom sa peknou kombináciou predviedla dvojica Drozdík - Gago, ale ani tá neskončila gólom. V 22. minúte šiel na hanbu Tekáč, presilovka však ani tentokrát Jokeritu gól nepriniesla, ku gólu mal však blízko Šúrek. Na opačnej strane sa bekhendovým zakončením skúšal v nájazde presadiť Drozdík, v poslednej fáze však už nemal dostatok síl. Na konci druhej tretiny prišla opäť presilovka pre nás a opäť sme ju takmer celú odohrali v útočnom pásme, gól však padol až po návrate vylúčeného Božika na ihrisko, keď Slovákovu strelu stečoval za Petroviča Šulc. Predtým však trafil Pukalovič žrď a ihneď na to sa na Kalisa rútil osamotený Takáč. Vlado Kalis však zákrokom zápasu podržal náš tím.
Tretia tretina sa už podobala viac vodnému pólu, napriek tomu bolo k videniu niekoľko pekných momentov. Najskôr sme sa opäť ubránili oslabeniu, v ktorom sme naopak mohli udrieť po tretíkrát. Minárik pekne vyviezol loptu až do pásma, jeho prácu však nezužitkoval dorážkou Mikulčík. V čase 9:30 sa pekne po buly dostal k strele Vaverčák, brankár Jokeritu bol však na mieste. Dve minúty pred koncom si vzali domáci oddychový čas, čo pri tomto stave znamenalo, že po jeho skončení sa na nás vyrútili so šiestimi mužmi v poli bez brankára. Ich snahu však otupil gólom do opustenej klietky Vavro. Po rozpačitom výkone v minulom kole sme si tak napravili renomé a do tabuľky si pripisujeme dôležité tri body.

Andrej Augustín, Jokerit: "Zápas sa hral na veľmi ťažkom neregulárnom teréne, súper sa dostal do vedenia a svojou fyzickou hrou nás dokázal držať na dičtanc. Zápas sa ale zlomil na konci druhej tretiny keď Takáč išiel v našom oslabení sám na Kalisa, ktorý mu famóznym zákrokom zabránil vyrovnať na 1-1 a vzápätí sme inkasovali päť sekúnd o návrate nášho hráča na ihrisko. LG je veľmi skúsené mužstvo na to, aby si to potom už ustrážilo a doviedlo do víťazného konca. Gratulujem im, my sme dnes podali dobrý výkon no sme smutní z toho, že sme opäť nezískali body. Napriek tomu, že naša hra nevyzerala až tak zle. Všetky naše útočné snahy však tlmil "bazén" na ktorom sa hralo, myslím, že každý kto videl zápas a je súdny potvrdí, že bolo oveľa ľahšie na tomto teréne brániť, ako si vytvárať šance nejakou kombináciou. Chybou bolo, že sme dostali prvý gól. Nič sa však nedeje, máme šťastie, že ostatné výsledky nám stále hrajú do karát a preto sa nič také vážne nedeje."

Jaroslav Šalka, tréner LG: "Od začiatku sme boli lepším tímom, domáci nemali okrem pár momentov v presilovkách takmer žiadnu šancu . Boli sme kompaktnejším mužstvom, viac sme chceli. Škoda akurát počasia, no aj s jeho nástrahami sme sa vysporiadali lepšie ako náš súper."