nemáte naištalovaný flash player
PO TROJZÁPASOVEJ VÍŤAZNEJ ŠNÚRE SME NESTAČILI V DERBY NA RUŽINOV

ŠHBK Ružinov - LG AZhokej BRATISLAVA
5:4 (1:2,2:2,2:0)

Góly: 3. Križan, 20. Danko, 29. Kovalík, 34. Hraško, 35. Bobek - 3. HRABÁRIK, 9. ONDRUŠEK (Vavro, Minárik), 23. ZEMEŠ (Müller), 27. BILÍK (Pečimut, Zemeš)

Rozhodovali: Slezák - Kollár. Vylúčenia: 2:3. Využitie: 0:1. Divákov: 70.

LG: Vasil (Milec) - Pukalovič, Minárik, Tekáč, Pečimut, Vaverčák, Müller - Gago, Velčický, Drozdík, Bilík, Zemeš, Hrabárik, Kanich, Vavro, Ondrušek, Mikulčík, Varga, Slovák.

V Ružinove sme začali dobre. Už po dvoch minútach sa z otočky presadil Tino a po jeho strele sme viedli 0:1. Naša radosť však trvala iba krátko. Vyhodenie z obranného pásma zachytil na modrej Križan a domáci vyrovnali. Po góle sa domáci pustili do defenzívy LG a ich druhému gólu zamedzil skvelým obranným zákrokom Strapo. Na začiatku deviatej minúty sme mali možnosť prvej presilovky a zahrali sme ju skvele. Lukášovi Vavrovi prvá strela nesadla, po odrazenej lopte naznačil druhú, no miesto nej zvolil prihrávku na číhajúceho Robka Ondrušeka a znova sme viedli o gól. A mohli sme aj viac, no Pečiho strela iba opečiatkovala spojnicu Mendlovej svätyne a Peťo Bilík svoju šancu po Tinovej prihrávke nevyužil.
V druhej tretine sme začali opäť aktívnejšie, na jej začiatku mohol skórovať Vargi. Po troch minútach prišiel faul Bilíka a presilovka hostí. V nej mal najväčšiu šancu Bakoš, no po jej skončení sa pred Vaskom preštrikoval do ďalšej šance Danko a vyrovnal. Odpovedať sme mohli po Hraškovej chybe, Bilíkovi chýbalo viac pokoja. Potom sme hrali ďalšiu oslabovku, ale po jej skončení sa Zemák obtočil okolo svojho strážcu a vrátil nám vedenie. V dvanástej minúte sa potom konečne dočkal aj Peťo Bilík. Zemák vyhral buly, Peči loptičku poslal "do ohňa" a rýchlonohé krídlo zasunulo loptičku za Mendla. Minútu pred koncom tretiny sa však presadil na druhej strane Kovalík a do kabín sme šli s jednogólovým náskokom.
Tretia tretina bola ako zo zlého sna. Hlavným menovateľom nášho výkonu v nej bola ľahkovážnosť. Po štyroch minútach nahodil ľahkú loptičku na Vaska Hraško a tá na prekvapenie všetkých skončila v sieti. Potom sa po buly sa už po dvanástich (!) sekundách trafil aj Bobek. Domáci tak otočili celý zápas na svoju stranu a nám ešte viac oťaželi nohy aj ruky. Zapli sme na vyššie obrátky, vytvorili si tlak, ale bez gólovej šance. Tú najväčšiu mal asi Vaverčák, ktorý od modrej mieril iba do vyrážačky domáceho gólmana. Na druhej strane mohol rozhodnúť Polák. Päť minút pred koncom sme dostali presilovku, v nej sme však rovnako neboli úspešní. Naopak, faulom sme si zmarili nádej na power play dve minúty pred koncom a v derby sme tak prenechali všetky body domácim.

René Kuky, tréner Ružinova: "Do zápasu sme išli s cieľom získať všetky tri body, čo sme splnili. Na začiatku sme spravili niekoľko chýb, za čo nás súper potrestal, ale myslím, že sme napokon zaslúžene vyhrali."

Jaroslav Šalka, tréner LG: "Čo sa týka hry, sklamali sme sami seba. Nezvládli sme zápas v hlavách, prehrali sme si ho vlastnými chybami. Nechali sme súpera strieľať z diaľky, čo bola asi jediná vec, z ktorej jeho hráči hrozili a dnes im to na našu smolu všetko padalo. Ružinov nebol takým silným súperom, aby sme od neho inkasovali až päť gólov. Opäť sa prejavila naša choroba z vlaňajšej sezóny, kedy sme rovnako nezvládali zápasy so slabšími mužstvami zo spodu tabuľky."