nemáte naištalovaný flash player
PO VÝHRE NAD KEŽMARKOM SME SA DOSTALI UŽ NA TRETIE MIESTO

LG AZhokej BRATISLAVA - MŠK Vegomont Kežmarok
3:1 (1:1,0:0,2:0)

Góly: 12. VARGA (Minárik), 40. VAVRO (Kanich, Ondrušek), 45. VAVRO (Kanich, Pukalovič) - 5. Jankura

Rozhodovali: Neczli - Markovič. Vylúčení: 0:2. Využitie: 1:0. Divákov: 80.

LG AZHOKEJ: Kalis (Milec) - Pukalovič, Minárik, Tekáč, Pečimut, Virág, Vaverčák, Vančo, Müller - Gago, Velčický, Drozdík, Bilík, Zemeš, Hrabárik, Kanich, Vavro, Ondrušek, Mikulčík, Varga.

Zápas mal slávnostný úvod, čestné buly vhodil riaditeľ DFNsP Doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc. Práve na detskú nemocnicu na bratislavských Kramároch sme pripravili víkendovú zbierku, o tom však na inom mieste. Od samého začiatku to bol tvrdý boj, náš súper napriek negatívnej šnúre a zlému postaveniu v tabuľke absolútne nekorenšpondoval s výkonom, ktorým sa prezentoval od úvodu zápasu. Svoj skvelý vstup korunoval v piatej minúte, keď Jankura poslal loptičku za Kalisov chrbát. V dvanástej minúte si šiel sadnúť na trestnú lavicu hosťujúci Pisarčík, v oslabení však ušiel Teplický, Kalis našťastie predviedol jeden zo svojich prvých bravúrnych zákrokov. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo aj tentokrát, Vargi ešte v tej iste presilovke napriahol a s pomocou tyče otvoril skóre. Po úvodnom góle mal na druhej strane opäť šancu Teplický, na Kalisa ani tentokrát nevyzrel a našu radosť mohol naopak zvýrazniť Kachna, ten mal však v zakončení príliš málo priestoru.
V druhej tretine mal hneď na jej začiatku veľkú šancu Rasťo Virág po Vargiho vyhranom buly, gólman hostí sa však vyznamenal. Rovnaká situácia sa opakovala aj o dve minúty, tentokrát boli v hlavnej úlohe Zemák a strieľajúci Matúš Vaverčák, opäť však zasiahol Pristaš. V tejto fáze sme mali najsúvislejší tlak v celom stretnutí, každá päťka sa na dlhé sekundy usadila v pásme hostí, najväčšiu šancu mal Strapák, z uhla však minul opustenú bránku MŠK. Gólom zaváňala aj dorážka Ondrušeka, keď predtým skvelú prácu odviedol Lukáš Vavro. Ďalšiu možnosť zlomiť súpera mal v ďalšom nájazde Majo Mikulčík, no neuspel ani na dvakrát.
V tretej tretine mal prvú šancu Kachna po prihrávke Vavra, potom to po buly opäť skúšal Virág. Po našich šanciach prišli tutovky na strane hostí. Kalis najskôr zmaril obrovskú šancu Kromkovi, potom vytlačil špičkou betónu pokus Liptáka. Na druhej strane mal tutovku Gago, potom sa opäť v nájazde ocitol Teplický, Kalis sa však opäť vytiahol. V tejto fáze sa lámal zápas a bolo jasné, že kto dá gól, vyhrá. Našťastie to padlo Lukášovi Vavrovi, ktorý si za svoj výkon gól zaslúžil. Kontrovať mohol vzápätí Gally, sieť sa však nerozvlnila ani za Kalisom a ani za Pristašom na druhej strane po strelách Mikulčíka a Vargiho. V čase 13:51 si hostia vzali oddychový čas, skúsili hru power play, v nej však ušiel dnes s chuťou hrajúci Vavro a rozhodol o našom definitívnom víťazstve 3:1. Zápas to bol ťažký, hostia sa ukázali vo veľmi dobrom svetle, za predvedenú hru sme si však víťazstvo napokon zaslúžili. Šesť bodov za dva dni pre nás znamená, že sme sa posunuli už na tretiu priečku v tabuľke.

Jaroslav Šalka, tréner LG: "Z našej strany to bol dnes výborný zápas. Dostali sme na začiatku nešťastný gól, zápas sme však neskôr zlomili tou hrou, akú sme chceli hrať po celý zápas. Chlapci plnili naše pokyny, v závere sme napokon strelili vytúžený víťazný gól, ktorý sme potom korunovali aj ďalším do prázdnej brány. Súpera sme dnes mali nadmieru kvalitného, sám sa čudujem jeho postaveniu v tabuľke, keď dokázal dnes odohrať taký kvalitný zápas. Jeho postavenie rozhodne nezodpovedá jeho výkonom. Pochváliť by som dnes chcel celé mužstvo, na čele s brankárom Kalisom."

Ladislav Majerčík, tréner MŠK: "Bolo ťažké namotivovať chalanov po včerajšom zápase, ktorý sme nešťastne prehrali a v ktorom sme boli jasne lepším tímom. Mal som veľa práce, dať ich psychicky dokopy. Dnes sme podali fantastický výkon aj napriek prehre. Chcem sa tímu poďakovať a aj napriek prehre máme na čom stavať. Veľmi sa nadrieme na gól, pričom súperi nás trestajú úplne ľahko. Sme poslední, musíme sa s tým zmieriť, no hlavné je, že chlapci veľmi chcú a verím, že sa to už otočí. Nič iné nám nezostáva."