nemáte naištalovaný flash player
POVINNÉ VÍŤAZSTVO S NOVÁČIKOM

LG AZHOKEJ BRATISLAVA - HBK Lion Svidník
7:2 (0:0,4:1,3:1)

Góly: 21. ONDRUŠEK (Minárik), 24. VIRÁG (Hrabárik), 26. VELČICKÝ (Drozdík, Varga), 27. BILÍK (Vančo, Milec), 32. DROZDÍK (Velčický), 34. VAVRO (Virág), 45. DROZDÍK - 25. B. Štefan, 33. Oščipovský

Rozhodovali: Kralovič - Pikula, Vylúčenia: 3:1, Využitie: 1:1, Oslabenia: 1:1, Divákov: 60.

LG AZHOKEJ: Kalis (30. MIlec) - Pukalovič, Minárik, Tekáč, Pečimut, Virág, Vaverčák, Vančo, Müller - Gago, Velčický, Drozdík, Bilík, Zemeš, Hrabárik, Kanich, Vavro, Ondrušek, Mikulčík, Varga.

Za povinnými tromi bodmi sme vykročili úvodnou šancou Zemeša, ktorému však strela z prvej po nahrávke Peťa Bilíka nesadla. Bilík potom vzápätí mohol skórovať sám. Od úvodu sme boli jasne lepším mužstvom, hostia však zhusťovali modrú čiaru a nevedeli sme sa dostať do vyloženej šance. Tie najväčšie mali v prvej tretine opäť Bilík a po ňom Mikulčík, v samostatných nájazdoch však stroskotali na gólmanovi Vachnovi. Predtým mohol ešte otvoriť skóre Kanich, ktorý si pekne narazil s Vavrom, vyrážačka gólmana však bola proti a so sirénou sa ešte v čistej šanci ocitol Gago.
Úvod druhej tretiny poznačilo vylúčenie Matúša Vaverčáka, Svidník mal v presilovke niekoľko nebezpečných pokusov. Po presilovke sa pekne okolo brány obtočil Majo Mikulčík, ktorý nebezpečne zakončoval a po tejto šanci sa stupňoval náš tlak. Minárik strelou od modrej dokonca opečiatkoval žrď, no Robko Ondrušek konečne doklepol loptičku tam, kam sme si všetci priali - 1:0. Potom prišlo vylúčenie Müllera, v oslabení však ušla dvojica Virág - Hrabárik, tá si medzi sebou vymenila loptičku na jeden dotyk a prvý menovaný nám zaistil už dvojgólový náskok. Po góle sa peknou kombináciu predviedla trojica Kanich - Vavro - Ondrušek a opäť zvonila žrď, tentokrát po strele Pukaloviča. Následne sme mali možnosť presilovky, v tej však utiekol hosťujúci Štefan a znížil na rozdiel gólu. O pár sekúnd sme výhodu predsa len využili, keď sa presadil Velo. Skóre druhej tretiny uzavrel po peknej Vančovej nahrávke Peťo Bilík.
Tretiu tretinu sme premiešali so zostavou, oddychovať poslal tréner Šalka trojicu Minárik, Pukalovič, Kalis. Aj napriek tomu sme strelili gól už po 78. sekundách, keď zakombinovali Velo s Lubošom Drozdíkom. Po góle mal ďalšiu šancu Majo Mikulčík, ktorý neuspel opäť v nájazde. Hostia potom pekným gólom potrestali naše vylúčenie, Lukáš Vavro však svoj trest znegoval za malú chvíľu gólom na 6:2, keď dorazil strelu Virága. Skóre uzavrel svojim druhým gólom Luboš Drozdík, ktorý bol z kategórie tých šťastnejších.

Jaroslav Šalka, tréner LG: "Nevedeli sme sa zo začiatku dostať do tempa, súper nás čakal v ich obrannom pásme a bolo to tam veľmi prehustené.Potom sme našťastie strelili v druhej tretine nejaké góly. Svidník však dnes od začiatku pôsobil veľmi odovzdane a to malo aj vplyv na priebeh zápasu. Napriek našej jednoznačnej výhre sme podali veľmi slabý výkon. Štve ma najmä gól vo vlastnej presilovke, ktorý sme dostali, to by sa nám nemalo stávať."

Branislav Barna, tréner Svidníka: "V prvej tretine sme hrali dobre, potom sme kopili chybu za chybou a dostali sme sami súpera do vedenia. Stále sa iba učíme, kopa chalanov hrá takúto súťaž prvý krát v živote. Keď máme podržať loptu, tak ju nedržíme a prihrávame súperom na góly. Už to opakujem po niekoľkýkrát, my sa musíme zamerať na tvrdú defenzívu a musíme ju hrať takým spôsobom, aby sa aj súper unavil. Únavu z cesty sme necítili, napriek tomu, že sme vyrážali o druhej hodine ráno."