nemáte naištalovaný flash player
Z PRUSKÉHO SA VRACIAME AJ DO TRETICE S VÍŤAZSTVOM, TENTOKRÁT LEN S DVOJBODOVÝM

ŠK 98 Pruské - LG AZhokej BRATISLAVA
2:3 pp (0:1,0:1,2:0 - 0:1)

Góly: 39. Buday, 44. Chotár - 15. VAVRO (Ondrušek), 24. MIKULČÍK (Šulc, Ondriska), 48. ŠULC (Mikulčík, Varga)

Rozhodovali: Bežo - Kováčik, Vylúčenia: 2:2, Využitie: 0:0, Divákov: 30

LG AZHOKEJ: Vasil (Kalis) – Minárik, Pukalovič, Ondriska, Tekáč, Vaverčák, Vančo, Mikulčík, Varga, Šulc, Hrabárik, Vavro, Ondrušek, Drozdík, Zemeš, Bilík, Strapák

Túžbu po troch bodoch sme v Pruskom začali napĺňať od samého začiatku. Do prvej minúty sme ohrozili Mišovca strelami Pukaloviča a Hrabárika, na druhej strane skúsil Vaskovu pozornosť Fumač. Potom sme však domácich zavreli a Minárikovu strelu mohol vzduchom dopraviť do brány Ondrušek. Mali sme očividne viac z hry, na konci siedmej minúty mohol otvoriť skóre Lukáš Vavro, ktorý mieril sám pred gólmanom nepresne, avšak po ťažkej prihrávke, v koncovke mu preto chýbalo viac kľudu. O dve minúty neskôr to na dvakrát skúšal Mikulčík. Potom sa po dlhom čase ukázali aj Prušťania, konkrétne ich staronová akvizícia Maděra. Veľká šanca však prišla opäť na naše hokejky, Vargi však trafil iba tenšiu časť brankárky gólmana. Gól visel vo vzduchu a ten prišiel tridsať sekúnd pred koncom tretiny. Robko Ondrušek donútil svojou strelou Mišovca iba vyraziť loptičku do strany, kde ju efektne sklepol do siete Vavro.
Druhú tretinu sme začali opäť náporom, už po minúte sme dokonca mali možnosť presilovky. Využiť sme ju nedokázali a po jej skončení sa začali osmelovať aj hráči Pruského. Hra sa v týchto momentoch trúsila, v tejto časti nebol náš tlak až toľko výrazný. Napriek tomu prišiel zaslúžený druhý gól v čase 8:21, keď Majo Mikulčík doklepol strelu Peťa Šulca. Na konci druhého dejstva musel na dve minúty Matúš Vaverčák, predtým ešte Tomáš Ondriska efektne zastavil prienik Fumača.
Začiatok poslednej tretiny sme sa teda bránili a úspešne. V čase 3:17 sa ocitol pred bránkou domácich osamotený Ondrušek, po ňom strieľal nepresne aj Robo Pukalovič. Vasko mal o minútu prácu pri prieniku Gavača. Náš gólman nás podržal aj po pár sekundách pri šanci Bachynca vzápätí aj pri presilovke, keď si šiel za nedovolené bránenie sadnúť Tomáš Ondriska. V oslabení sme však mohli udrieť tretíkrát, po Šulovej zadovke sa takmer do vyloženej šance dostával Vargi, v rozhodujúcej chvíli mu však ušla loptička. Po skončení výhody sa však k odrazenej loptičke dostal Buday a znížil na 1:2. V jedenástej minúte potom Robo Pukalovič krásnym oblúkom poslal do nájazdu Lukáša, svoj blafák však nedotiahol do konca a o pár sekúnd mohol rozhodnúť Bilík. Pomaly sa schyľovalo ku koncu, no minútu a pol pred jeho naplnením sa stredom pustil k bráne Chotár a jeho prekvapivá strela zapadla za Vaska. Bol to nešťastný gól pre nás, ktorý znamenal predĺženie. Domáci vyrovnali prakticky z ničoho, po 45. minútach sme vzhľadom na priebeh stretnutia stratili bod. V predĺžení sme totiž opäť dominovali a po troch minútach ho ukončil po peknej akcii Maja Mikulčíka Peťo Šulc.

Ondrey Buday, kapitán ŠK 98 Pruské: „Hostia bol od začiatku aktívnejší, boli skôr pri každej loptičke. Nás podržal v týchto chvíľach brankár Mišovec a vlastne aj celý zápas. Nevedeli sme sa vymaniť z tlaku LG, dnes to trošku škrípalo nielen na ihrisku, ale aj v kabíne a na striedačke. Našťastie sme sa zomkli a podarilo sa nám streliť dva góly. Bod sme si vydreli, dá sa povedať, že pri priebehu zápasu je pre nás úspechom.“

Jaroslav Šalka, tréner LG: „Začali sme hrať to, čo sme chceli, takto sme pokračovali aj v druhej časti hry. V tretej sa hra vyrovnala a po našich dvoch hrubých chybách sa domácim podarilo vyrovnať. V predĺžení sme zaslúžene triumfovali, no pri priebehu hry sme jednoznačne stratili bod.“