nemáte naištalovaný flash player
VÍŤAZSTVO PO VÝBORNOM VÝKONE

LG AZHOKEJ BRATISLAVA - Jokerit Petržalka
4:1 (2:1,1:0,1:0)

Góly: 6. MINÁRIK (Varga, Kanich), 15. VARGA (Šulc, Mikulčík), 30. PUKALOVIČ (Zemeš), 38. DROZDÍK (Velčický) - 3. RA. KOVÁČ

Rozhodovali: Kralovič - Markovič, Vylúčenia: 4:3, navyše Kováč /JOK/ 10 min. OT, Využitie: 2:1, Divákov: 90

LG AZhokej: Vasil (Kalis) - Minárik, Pukalovič, Tekáč, Ondriska, Vaverčák, Virág, Ondrušek, Vavro, Slovák, Bilík, Zemeš, Kanich, Mikulčík, Varga, Šulc, Gago, Strapák, Drozdík, Velčický, Axamit.

V prvom kole nám po vlaňajšej striebornej sezóne priniesol osud do cesty nášho štvrťfinálového súpera, ktorému sme mali čo vracať. A zápas sa pre nás nezačal dobre ani tentokrát. Už v druhej minúte po našom útočnom tlaku nechtiac podrazil Robko Ondrušek súpera a hostia využili presilovku po minúte a pol. Faulu sa však o minútu dopustil aj Jokerit a Jožko Minárik od modrej čiary prestrelil všetko, čo bolo treba - 1:1. Od tejto chvíle sme prebrali opraty celého zápasu, onedlho mohol zvýšiť v nájazde Kachna, po ňom sa do šance dostal Majo Mikulčík. Zodpovednosť však na seba zobral skúsený Vargi a ponad rameno Oborila zvýšil na 2:1, čo bol zároveň víťazný gól zápasu.

V druhej tretine sme hostí dusili, no na začiatku sme sa museli dvakrát po sebe brániť, pričom jeden trest sme inkasovali za príliš veľa hráčov na ploche. V 24. minúte nadchla divákov krásna biliardová akcia so zakončujúcim Slovákom, ktorá si naozaj zaslúžila gól. Ten však strelila hosťom do šatne až nová posila Džugi, ktorý po štyroch sekundách využil presilovku a v čase 29:59 už bolo 3:1. Pred gólom však mal veľkú príležitosť Drozdík, loptičku však iba obtrel o žrď.
V tretej tretine pokračovala naša prevaha, hráčov v červených dresoch s logom LG na hrudi bolo plné ihrisko. Gólman hostí musel hasiť požiar po strelách Vargu, Mikulčíka, Vavra a Virága. Nestačil však už na otočku Drozdíka, ktorý strelil náš štvrtý gól. Potom prišli ešte fauly na oboch stranách, gól však nepadol. Po veľmi dobrom výkone sme tak zdolali v derby Jokerit 4:1 a zaslúžene si pripisujeme všetky body.

JAROSLAV ŠALKA, tréner LG AZhokej: "Na to, že to bol prvý zápas sezóny, sme predviedli veľmi dobrý výkon. Trošku nás zaskočil prvý gól, ktorý sme dostali po vlastnej chybe, keď sme sa dopustili útočného faulu. Napriek tomu sme sa však nepoložili, stále sme hrali svoju hru. Napokon sme zápas otočili ešte v prvej časti. V druhej sme na samom konci využili presilovku už po štyroch sekundách a v tretej sme len dohrávali zápas smerom na bránu súpera. Jokerit ma zaskočil v tom smere, že bol málo aktívny, statický, napriek tomu sme čakali, že budú hrať podobným štýlom. Pre nás to bol ťažký zápas iba z toho pohľadu, že to bolo derby a Jokerit nás porazil vlani trikrát v lige a potom aj na turnajoch, čiže sme sa mali z čoho poučiť. Vyzdihnúť chcem všetkých nových hráčov, ktorí zapadli do tímu a dnes ukázali, že chcú pomôcť tomu mužstvu. Rovnako spoľahlivo zachytal aj brankár Vasil."