nemáte naištalovaný flash player
V SOBOTU OBLAČNO, V NEDEĽU ZAMRAČENÉ

LG BRATISLAVA - MŠK KEŽMAROK
4:2 (0:0,2:2,2:0)

Góly: 2.GIBA (Axamit), 26.ONDRUŠEK (Mikulčík), 31. GIBA (Mikulčík), 39. VAVRO (Kanich, Velčický) - 2.Martančík (Teplický), 25. Teplický (Ľupták)

Rozhodovali: Bežo - Pleško, Vylúčenia: 4:4, Presilovky: 2:0, Oslabenia: 0:1, Divákov: 80

LG: Kalis, Vasil - Minárik, Sedláček, Giba, Mikulčík, vančo, Vaverčák, Vavro, Kanich, Potoček, Ondrušek, Svitana, Velčický, Drozdík, Zemeš, Hrabárik, Maier, Strapák, Axamit

Úvodnú šancu zápasu mal Giba, Slávik však výborným zákrokom vyhral ich prvý dnešný súboj. Onedlho mali hráči v červených dresoch výhodu prvej presilovky, Kežmarčanov bolo na ihrisku až príliš a rozhodca mal oči v pozore. Presilovka zostala nevyužitá, po nej zapol prvýkrát v zápase svoje turbo motory Teplický, Kalisovu svätyňu však minul. Presilovku si následne zahrali aj hráči MŠK, my sme sa však bravúrne ubránili. V rovnovážnom stave sme mali potom jasne navrch, gólom smrdel tlak trojice Ondrušek - Velčický - Svitana a následne aj pobyt ďaľšej našej lajny, ktorý bol zakončený nepríjemnou delovkou Gibu. Po rýchlom brejku na druhej strane sa takmer presadil Lipták. Onedlho mal opäť šancu Giba a po ňom aj Vavro s Kanichom. Gól však mohol padnúť aj na radosť Kežmarčanov, Teplický sa nepresadil dvakrát po sebe. Druhú tretinu začali veľké šance Zemeša a Teplického, no gól padol po vyhranom buly Axamita, keď sa presadil Giba. Tešili sme sa iba päť sekúnd, chybu obrany potrestal Martančík. Potom to opäť skúšal Giba a v čase 18:40 nám zabrnkal na nervy Vlado Kalis, no jeho manéver hostia nepotrestali.Radovali sa však už onedlho a to dokonca vo vlastnom oslabení. Teplický si tentokrát s Kalisom poradil a bolo 1:2. My sme však pokračujúcu presilovku dokázali využiť, keď Mikulčíkovu bombu do spojnice upratal do siete Ondrušek. Vrátiť vedenie hosťom mohol následne Paločko, pred Slávikom sa z otočky netrafil Potoček. Tretiu tretinu sme mali výhodu presilovky, keďže zo sirénou sa pískal faul Paločka. No opäť sa do úniku dostal Teplický, Kalis sa však vyznamelal. Bol to zrejme najkľúčovejší moment zápasu. Po 50. sekundách totiž nabil Mikulčílk Gibovi a ten s chladnou hlavou vymietol ľavý vinkel. Po tomto góle sa opäť predstavili v hlavných úlohách Teplický a Kalis. Za kratší koniec však opäť ťahal útočník Kežmarku. Hru potom rozkúskovali vylúčenia, hralo sa 4 na 3, hosťom sa dokonca nepodarilo využiť ani krátku presilovku 5 na 3. V rovnovážnom stave sa potom po peknej kombinácii presadil Vavro a bolo po zápase. Mikulčík stihol v čase 9:36 odpáliť loptičku spred bránkovej čiary, keď sa už hostia tešili. Tí v závere všetko stavili na jednu kartu, no ani tlak v závere a ani minútová power play už zmenu stavu nepriniesla. Vo výbornom zápase sme tak upravili vzájomnú bilanciu s Kežmarkom na 4:4.

JAROSLAV ŠALKA, tréner LG: "Videli sme vyrovnaný zápas, kde sme však opäť nepremenili veľké množstvo šancí, čo je náš dlhodobý problém. Pozitívom však je, že si ich dokážeme vytvoriť. Dnes som bol spokojný v situácii, keď sme v presilovke dostali gól, no stihli sme ju zakrátko využiť. Z pohľadu vývoja zápasu to bolo veľmi dôležité. Výborne dnes chytali obaja gólmani. Problémy nám robili individuality v drese hostí, no na druhej strane musím povedať, že sú to výborní hokejbalisti."

LADISLAV MAJERČÍK, tréner Kežmarku: "Kvôli pracovným povinnostiam niektorých hráčov sme nemohli prísť v plnej sile. LG boli v prvej tretine v tlaku, čo som očakával. Mali sme však dostatok šancí, bohužiaľ, zápas sme nedokázali dotiahnuť do víťazného konca."

LG BRATISLAVA - SPORT TREND POHRONIE
2:5 (2:1,0:2,0:2)

Góly: 6. VELČICKÝ (Ondrušek), 7. HRABÁRIK (Drozdík, Zemeš) - 7. Ližbetin, 20. Kostka, 23. Takáč (Kostka), 43. Takáč (Kostka), 44. Kostka (Strohner)

Rozhodovali: Kralovič - Pikula, Vylúčenia: 5:1, Využitie: 0:1, Divákov: 60

LG: Vasil (26. Kalis) - Minárik, Vančo, Vaverčák, Müller, Sedláček, Giba, Varga, Mikulčík, Vavro, Kanich, Velčický, Hrabárik, Svitana, Ondrušek, Zemeš, Drozdík, Maier, Strapák, Axamit

V prvej šanci zápasu sa ocitol Drozdík, onedlho sa v peknej kombinácii predviedli Axamit - Strapák a zakončujúci Maier. Potom však prišla gólová radosť, keď si narazil Velčický s Ondrušekom a jeho následnú strelu videl Náter až v bránke. O minútu tečoval Drozdíkovu strelu Hrabárik a bolo 2:0. Hosťom hrozil debakel, nás bolo do tejto chvíle plné ihrisko. O pol minúty však Ližbetin prekvapil Vasila a čo sa potom stalo s hráčmi LG, to si nevie nik vysvetliť ešte teraz. Už zle zahraná presilovka, ktorú sme hrali po góle na 2:1 dávala tušiť, že sa zápas otáča neželaným smerom z nášho pohľadu. Sekundu pred jej skončením navyše fauloval Ondrušek a o jedného viac bolo zrazu hráčov Pohronia. V presilovke mal šancu Takáč, sám pred Vasilom však neuspel. Po vyrovnaní síl sme mali niekoľko možností na skórovanie, konkrétne útok Kanich - Vavro - Mikulčík. Do druhej tretiny sme vstúpili fauulom, už po 45. sekundách išiel na trestnú lavicu Miško, po chybe však mohol skórovať Mikulčík. Sport Trend zakončil presilovku strelou Uhroviča. No hostia dostali onedlho príležitosť presilovky opäť, keď fauloval Pampi a 30 sekúnd pred jeho návratom aj Tino. Kostka túto výhodu využil takmer okamžite a my sme sa museli brániť aj naďalej vo štvorici. Uhrovičovi našťastie preskočila loptička čepel v rozhodujúcej chvíli, no po ďaľšom výpade sa trafil Takáč a bolo 2:3. Tréner Šalka reagoval oddychovým časom a striedaním gólmanov, no do konca tretiny sme sa už z letargie neprebrali. V poslednej časti sme vletelii na hostí, zakrátko sa ocitol v šanci opäť Mikulčík, spoza bránky to potom efektne skúšal Robko Ondrušek. Do otočky sme mali stály tlak, ale bez vyloženej šance, Náter sa vyznamenal lahôdkovým semaforom po strele Vargiho. V posledných minútach sme vsadili  všetko na jednu kartu, no tri minúty pred koncom utiekol Takáč s Kostkom a prvý menovaný zakončoval do prázdnej brány. Bolo to definitívne KO pre nás, v záverečných sekundách poisťoval prekvapivé, no zaslúžené víťazstvo Pohrončanov do prázdnej brány Kostka.

JAROSLAV ŠALKA, tréner LG: "Do stavu 2:0 bolo všetko podľa našich predstáv, potom však prišlo nepochopiteľné zlyhanie, mysleli sme si, že zápas sa za tohto stavu ukončí a pôjdeme domov s tromi bodmi. Prestali sme behať, bojovať. Keby sme bojovali až dokonca, zoberiem prehru bez slova, ale spôsob akým sme prehrali ma sklamal. Tak ako sme po úvodných kolách boli vysoko na strome, rovnako rýchlo sme z neho zliezli."

JAROSLAV KOLIBÍK, tréner Sport Trendu: "Chcem sa poďakovať chalanom za predvedený výkon, s domácimi sme vydržali behať, mali sme viac šancí, naše víťazstvo je zaslúžené. Tak ako sme včera zápas nezvládli, dnes sa to otočilo a vezieme si domov tri body."