2:1 sn (0:0,1:0, 0:1)

Góly: 26. KANICH (Mikulčík), rozh. nájadz DROZDÍK - 36. CVIK (Ra.Kováč)

Vylúčení: 6:5 Využitie: 0:0 Rozhodovali: Slezák - Kralovič Diváci: 80

LG: Kalis, Giba, Minárik, Müller, Rehák, Lvomský, Vančo, Ondrušek, Varga, Mikulčík, Kanich, Vavro, Strapák, Tóth, Velčický, Zemeš, Drozdík

REEBOK: Butowski, Bziňák, Danko, Cvik, Andris, Behúl, Križan, Huber, Šimora, Blahút, Zelenák, Kovalík, Ra. Kováč, Guráň, Cibula, Pardel

Bolo to derby ako remeň. Od úvodu sa do seba obaja odvekí rivali pustili pekne od podlahy. Videli sme dnes jedno z tých lepších extraligových stretnutí, obe mužstvá potvrdili, že patria k špičke. Prvá strela na bránku putovala od hokejky Müllera a Butowski mal veru čo robiť. Potom to skúšal na druhej strane Guráň a po ňom sa snažil Kalisa nachytať na hruškách Danko, ktorý bol dnes najčastejšie strieľajúcim hráčom v zápase. Domáci mali v šiestej minúte k dispozícii presilovku po Kovalíkovom treste, najväčšiu šancu v nej mal Raro, ktorého strelu Butowski s námahou vyrážal. Hra sa potom začala kúskovať vylúčeniami. V jednej chvíli mali Ružinovčania výhodu krátkej presilovky 5 na 3, no najväčšia šanca prišla až v hre 5 na 4 a mal ju paradoxne na druhej strane Vargi, ktorý sa dostal sám až pred Butowského. Potom však hostia roztočili svoj kolotoč, niekoľkokrát to skúšal už spomínaný Danko. V jedenástej minúte zakombinovali Kachna s Majom Mikulčíkom, loptička sa následne so šťastím dostala za Butowského a domáci viedli. Šance mali potom na jednej strane Drozdík a na druhej Behúl. Pribúdalo bojovnosti, v tretej tretine sa čakalo poľavenie na tempe, ale opak bol pravdou. Najskôr mal obrovskú šancu Majo Mikulčík, ale svoju tutovku spálil. Potom prišli tri vylúčenia naraz. Cvik s Lukášom vzájomne, rozdielovým trestom sa však Rehák postaral o to, že Reebok dostal šancu na vyrovnanie. Mohlo sa tak stať po Andrisovej strele z prvej, ale obranca hostí minul, rovnako tak Huber. Ten bol dnes pri chuti a po vybehnutí cez celý oblúk mal vzápätí ďaľšiu šancu na vyrovnanie. Kalis však inkasoval až po Cvikovej prekvapivej strele. Hostia sa mohli dokonca ujať vedenia, no Kováčova strela z prvej po Huberovej nahrávke v sieti neskončila, rovnako tak ani Robkova, ktorého pre zmenu našiel pred gólmanom Reeboku Majo. Domáci mali v ôsmej minúte možnosť presilovky, nepríjemne pálili Vargi, Gibson a Raro. Nájazdy sa pomaly stávali realitou, na našej lavičke sa však hráčom zastavil tep po Behúlovej strele švihom, keď za Kalisom zazvonila iba konštrukcia bránky. Vzhľadom na priebeh a šance je remíza zaslúžená, v nájazdoch sme mali napokon viac šťastia my, rozhodnutie prišlo z hokejky Luboša Drozdíka, ktorý ku svojmu gólu pripojil aj zvukový efekt :-)

JAROSLAV ŠÁLKA, LG: "Hrali sme tak ako včera, čiže bojovne, so srdcom. Teší ma víťazstvo nad výborným súperom, derby bolo výborné a najmä férové bez zbytočných faulov. Mali sme veľa šancí, podľa mňa sme si vyhrať zaslúžili, aj keď sme v závere po brvne mohli aj prehrať. Ale celkovo sme podľa mňa mali viac z hry."

MAREK KANICH, LG: "Dnešný zápas bol boj od prvej do poslednej sekundy, až na dva zbytočné fauly a par nepremenených šancí dnes nie je komu čo vyčítať. Ťažko povedať, kto mal dnes viac z hry, hral sa rýchly bojovný hokejbal. Dnešné a včerajšie víťazstvo si cením najviac z celej sezóny, aj keď boli síce iba o gól, ale konečne sme bojovali a hrali obetavo, čo som u nás ešte túto sezónu nevidel. Keď k tomu pridáme ešte disciplínu a začneme poriadne trénovať, budeme mať na čom stavať."

RENÉ KUKY, REEBOK: "Myslím, že sme dnes dve tretiny boli utiahnutí, respektíve mohli sme dnes súpera predčiť skôr, ako v poslednej tretine. Chlapci sa ako keby báli a nechápem čoho. Dnes to bol otvorený boj, mohli sme vyhrať aj prehrať. Nehrali sme kompletní, čo nám na pohode tiež nepridalo."

MICHAL HUBER, REEBOK: "My sme hrali svoju hru, začiatok bol z oboch strán opatrný. Doprastav mal v niektorých fázach navrch, najmä v súbojoch sme ťahali za kratší koniec. Našťastie sme dokázali aspoň vyrovnať a doviezť zápas do nájazdov, kde mali už viac šťastia domáci. Dnes to bol zápas bez favorita, teší nás, že máme stále nulu v kolónke prehier. Možno by sme aj potrebovali prehrať, nech máme na čom pracovať, lebo chýb je stále dosť."

LG TPS BRATISLAVA - DT POVAŽSKÁ BYSTRICA
2:1 (1:0,1:1, 0:0)

Góly: STRAPÁK (Vavro, Kanich), TÓTH (Paulech, Zemeš) - LYŠ (Hrenák)

Vylúčenia: 4:2, navyše Ondrušek /LG/ a Strhák /DT/ 10 min OT, Využitie: 0:1, Rozhodovali: Kralovič-Slezák, Diváci: 40

LG TPS: Kalis - Mateička, Müller, Minárik, Vančo, Giba, Lvomský, Odrušek, Varga, Mikulčík, Vavro, Paulech, Kanich, Drozdík, Velčický, Hrabárik, Strapák, Tóth, Zemeš

DOUBLE TEAM: Bratina, Choreň - Lyš, Pružinský, Hrenák A., Hrenák M., Strhák, Šamaj, Škrabko, Spál, Gajdoš, Kuric, Repáč, Rezák, Martančík, Koleno

Zápas začal pre nás zle. Kapitán domácich sa totiž zabudol pozdraviť s rohodcami a po dvadsiatich sekundách oplácal Vargi. Sto sekundovú presilovku piatich proti trom však však zahrali zle, najväčšiu šancu mali až pri stave 5 na 4, keď strieľal nepresne A. Hrenák. Za rovnovážneho stavu sa domáci dostali do očakávaného úvodného tlaku, hostí na blížiace sa nebezpečenstvo upozornil najskôr Velo, no neuspel ani on a rovnako ani Raro, ktorý vystihol rozohrávku Bratinu. Gólman Bystrice bol úspešný aj po šanci Robka, ktorému nabil Majo. Na svojom mieste bol aj Vlado, ktorý dobre prečítal prečíslenie hostí. Bratina na strane druhej však následne už inkasoval, keď sa presadil Strapo. Vyrovnať mohol Strhák, ktorý sa rútil sám na Kalisa. V závere tretiny sekal Lvomský a musel na dve minúty. Divadlo Strháka po následnom faule ocenili rozhodcovia deaťminútovým osobným trestom. O sedem sekúnd však Robko narazil na mantinel svojho súpera a rovnako obišiel s deaťminútovou "osobkou". K nemu však rovnako dostal aj dve minúty a hostia tak mali opäť takmer dvojminútovú presilovku 5 na 3. Tú sme prečkali až do konca tretiny, v pokračujúcej presilovke na začiatku druhej tretiny však Lyšova strela zapadla za Kalisa a bolo vyrovnané. Potom sme mali šance my. Zemák,Raro a ani Kachna však neuspeli. Potom sa však dostal k loptičke opäť Raro, ktorý švihom potvrdil svoju veľkosť a domáci opäť viedli. Rozhodnutie mohlo prísť v presilovke, ktorú LG zahralo výborne, Bratina však Považanov držal v hre. Jeho spoluhráč Strhák sa po vypršanom treste mohol zapísať do streleckej tabuľky, keď sa ocitol sám pred Kalisom, loptička sa však k nemu na šťastie domácich nedostala. Z priestoru medzikružia následne pálili Drozdík i Vargi. V tretej tretine to bola hra na obe strany a gól visel vo vzduchu. Double Team mal šance na vyrovnanie, najväčšiu spálil Rapáč. Na opačnej strane sa nepresadili Lukáš, Tino a ani Zemák. Hostia pol minúty pred koncom stiahli Bratinu, my sme si však svoj náskok už ubránili.

JAROSLAV ŠÁLKA, tréner LG: "Bol to pre mňa prekvapujúco ťažký zápas, Považská hrala veľmi slušne, narobili nám veľké problémy, mali sme čo robiť. Viac ako dnešné body ma teší to, akým spôsobom sme ich dosiahli. Zabojovalo celé mužstvo, každý sa povzbudzoval, nikto nikomu nič nevyčítal. To je pre mňna veľmi pozitívne. Dnes som videl konečne srdce. Trošku nás rozhodili oslabenia, dva krát sme hrali o dvoch menej, podržal nás Vlado Kalis. V druhej polovici sme hrali už bez faulov, čo ma taktiež teší."

PETER KAPRALČÍK, tréner DT: "Hrali sme dnes svoju hru, nedokázali sme však premeniť čisté gólové šance. Máme veľkú maródku, napriek tomu sme mali dnes dosť šancí na lepší výsledok. Máme smolu už dosť dlho, nechce nám to tam padať."