GIBSONOVE ŠTYRI BANÁNY POCHOVALI PRUSKÉ

ŠK 98 PRUSKÉ - LG TPS BRATISLAVA
3:6 (2:0, 0:4, 1:2)

Góly: Doskočil, Buday O., Buday M. - Giba 4, Vavro, Rehák

Do Pruského sme išli po tri body. Z ihrísk súperov sme toho v tomto ročníku moc nepriviezli, motiváciu teda nebolo musieť nejak obzvlášť riešiť. Po prvej tretine sme však boli presne na opačnom póle. Začali sme pritom výborne, prvých sedem minút sme domácich zatlačili do ich pásma. Otvoriť skóre mohol dvakrát Kanich, gól sme však ponúkli vlastnou chybou domácim. Po prvom góle domáci strelili aj druhý a bolo zle. Po prestávke sme však na ihrisku začali dominovať. Okrem hernej prevahy sme sa konečne dokázali presadiť aj gólovo a to hneď štyrikrát. Na 1:2 znížil Karol Rehák, dvomi gólmi potom Maroš Giba začal svoje veľké predstavenie. Na konci druhej tretiny prišlo k zaujímavej situácii. Siréna zatrúbila a Lukáš Vavro spolu s ňou vystrelil na bránu. Brankár Pruského však reagoval na zvuk sirény a pomaly opúšťal svoju svätyňu. Loptička zapadla za jeho chrbát. Toto je presne opísaná situácia ku ktorej prišlo. Podľa tohto je jasné, že gól nemal platiť. Lenže.... na časomiere svietil šas 14:58. Bohužiaľ, na chybu časomerača doplatili domáci, rozhodcovia gól správne uznali. Kompenzácia za tento gól však predsa len prišla, i keď trošku nepochopiteľne. V tretej tretine si Jožko Minárik potiahol loptičku, obiehal s ňou oblúk, keď ho vzápätí podrazila hokejka domáceho hráča. Jožko sa porúčal k zemi a čakalo sa, že sa rovnako bude porúčať aj domáci hráč na trestnú lavicu. Píšťalka však zostala nemá a ponúknutú šancu domáci využili na kontaktný gól. Prišlo však Kanichovo krvavé zranenie a 2+2 minúty pre domáceho hráča. Tí sa vzápätí dopustili ďaľšieho faulu a my sme s výhodou o dvoch mužov v poli naviac naložili ako sa má. Hattrick dovŕšil Maroš Giba. To mu však ešte nestačilo a onedlho pridal aj svoj štvrtý gól. Predovšetkým jeho gólovému apetítu vďačíme za to, že si po troch rokoch vezieme z Pruského plný počet bodov.

Marián Giba, LG TPS: "Víťazstvo je výsledkom celého mužstva, ktoré sa ani za stavu 0:2 nezlomilo a hralo ďalej pre seba typický nátlakový hokejbal. Pramenili z toho presilovky, v ktorých sme rozhodli. To, že som dal 4 goly ma veľmi teší .Padli všetky spred bránky po dorážkach. Chalani ma perfektne našli pred bránou a ja som ich výzvu na skórovanie využil, čiže majú na tom veľký podiel, za čo im osobne ďakujem . Nie som typ hráča, ktorý sa pozerá na individuálne štatistiky, toto ma však potešilo. Viac ma ale teší, že sme konečne zabrali a doniesli plný počet bodov z nebezpečného Pruského. Štyri góly som za LG v lige ešte nestrelil, pár rokov dozadu som však za Tigrov skóroval v zápase šesť krát a to dokonca dvakrát."

Marek Kanich: "Myslím, že to bol náš najlepší výkon vonku aj keď Pruské nehralo tak, ako sme boli u nich zvyknutí. Musím dnes pochváliť Vlada Kalisa, že podal dobrý výkon a vytiahol pár bravúrnych zakrokov a samozrejme chcem pogratulovať nášmu matadorovi k štyrom gólom. Vidno, že sa máme stále čo od neho naučit, len nech mu to vydrží . Sklamali ma ale naši mladíci,do ktorých dávame veľa nádejí a dnes neboli schopní dostaviť sa na zápas. Dúfam, že to bolo naposledy."

Ivan Škultéty, ŠK 98: "Napriek tomu, že sa nás dnes nazbieralo iba na dve formácie, začali sme vynikajúco. Prvá tretina bola jasne v našej réžii a 2:0 nebol presne ten stav ktorý odzrkadloval dianie na ploche a ak by bolo 4:0 či 5:0 nikto by nemohol nič povedať. V druhej tretine zapli na vyššie obrátky aj hostia a po prvom góle ich bolo plné ihrisko následkom čoho boli ďalšie dva góly v našej sieti ale po druhej tretine sme zázrakom prehrávali 2:4 ako je to možné sa treba opýtať dvoch čierno-bielych kúzelníkov. Všetci sme vtedy pochopili, že tento zápas nemôžeme vyhrať a to nie preto, že by sme na to nemali, ale jednoducho hráme "iba" za Pruské. Tretia tretina sa už iba dohrávala, lebo dnes to nemalo zmysel ísť hlavou proti múru. Myslím si, že sme videli nadpriemerné hokejbalové stretnutie a nebyť p.Čačka mohlo to byť ešte zaujímavejšie. Ak tento pán je členom rozhodcovskej komisie vôbec sa nečudujem, že výkony rozhodcov sú také aké sú. A nemyslím to v zmysle či dnes poškodili nás alebo súpera jednoducho kazia hokejbal. Súperovi k 3 bodom samozrejme gratulujem."