RYTIERI NÁS ZDOLALI AJ V NEDEĽU, SÚ KROK OD FINÁLE

HBK NITRIANSKI RYTIERI NITRA - LG TPS BRATISLAVA
  4:1  (1:0, 2:1, 1:0)  na zápasy 2:0

Góly: Mach 2, Cajchan, Thron - SEDLÁČEK (Ondrušek)

Stretnutie sa začalo vo veľkom tempe. Hostia potrebovali vyrovnať sériu, a tak sa pustili bez rešpektu do favorita z Nitry. V zostave LG však chýbali veľké mená ako Varga, Škvaridlo, Giba alebo Hrabárik. To sa citeľne prejavilo aj na výkone. Nielen že chýbali najzdatnejší hráči, ale aj užší káder ovplyvnil vytrvalosť Bratislavčanov. Už v tretej minúte sa presadili hostia z Nitry, keď po Ladiverovej prihrávke umiestnil strelu pri Šurekovu tyč Mach. Bolo teda 1:0. V prvej tretine sa diváci viacerých gólov nedočkali. Atmosféra bola skutočne fantastická a postarali sa o to nie iba domáci ale aj hostia. Najvyrovnanejšia časť bola práve tá prvá. Už v nej sa však začala nekonečná dávka vylúčení. Najprv nevyužili presilovú hru o dvoch mužov hostia, následne dostali množstvo početných výhod domáci. V niektorých prípadoch sa hráči aj hereckými výkonmi snažili vypýtať si vylúčenie, nedisciplinovanú hru však treba vytknúť najmä Bratislave. V druhej tretine pokračovali Nitrania presilovou hrou prenesenou z prvej časti hry. Tú dokázali rýchlo využiť a zvýšiť svoj náskok na 2:0. Takmer celé druhé dejstvo sa nehralo v plnom počte hráčov. Nitra bola dlhý čas vo výhode o jedného muža, keď hrala až päť presilovie za sebou, hostia svoje dve nevyužili. Práve piate vylúčenie, keď sedel na trestnej lavici Lvomský Nitra dokázala potrestať strelou Macha, 3:0. Zdalo sa, že je rozhodnuté, no o pár sekúnd prišlo vylúčenie na strane Nitry. Exportná strela od modrej čiary nedala Petríkovi najmenšiu šancu. Bratislavčania sa dostali opäť do hry. V treťom dejstve to bola opäť presilová hra, ktorá priniesla gólový moment. Thron po Slovákovej prihrávke zužitkoval svoju šancu a Nitrania viedli 4:1. Hoci sa mužstvo z hlavného mesta snažilo o nápor, nezostali mu sily a rozdiel v skóre už bol značný. Nitra teda vedie v sérii už 2:0 a je krok od finále.

Richard Mráz (tréner Nitry): "V tomto stretnutí rozhodla naša disciplinovanosť a skvelá hra. Musím pochváliť naozaj celé mužstvo za predvedený výkon. Boli sme fyzicky lepší a naša streľba bola efektívna. Vyjadrujem veľkú spokojnosť s predvedeným výkonom."

Jaroslav Šálka (tréner LG TPS): "Dnes sme zle začali. Dostali sme rýchly gól, to isté sa opakovalo aj na začiatku druhej tretiny. Na konci prvej tretiny sme hrali presilovku 5 na 3, ktorú sme nie že zle zahrali, ale doslova sme ju zbabrali. Na jej konci sme sa navyše dopustili faulu, z ktorého pramenilo vylúčenie na 2+2 minúty. Toto nás úplne vyhodilo z konceptu, nabúralo nám to celú taktiku. Nitra sa dostala do tlaku a presilovky ktoré hrala boli iba vyústením toho, že sme neskoro dostupovali k hráčom a faulovali sme. V poslednej tretine nám chýbali sily, ktoré sme
minuli práve počas týchto oslaboviek. Nitra podala veľmi slušný výkon, my sme doplatitli najmä na disciplínu. V tých oslabovkách boli niektorí hráči preťažení a niektorí sa ani nedostali do hry a aj vďaka tomuto faktoru sme dnes podali slabý výkon. Musíme cez týždeň popracovať na tom, aby sme doma ukázali, že vieme hrať kvalitný hokejbal. Minimálne taký, aký sme predviedli včera. Sériu nevzdávame, kvalitu na to aby sme ju otočili máme. Súpera čaká u nás iné ihrisko, iné podmienky na ktoré sme myslím lepšie pripravený my a práve z toho chceme ťažiť. Verím, že sa ešte do Nitry vrátime."

Peter Číha (LG Bratislava): "Súper hral dnes lepšie a zaslúžene zvíťazil. Nenastúpili sme pre rôzne príčiny v plnej zostave. Hoci sme sa snažili, nezložili sme štyri formácie, a tak sa play-off proti Nitre hrať nedá. Navyše sa na psychike odrazil včerajší zápas. Hrali sme množstvo oslabení, položila nás najmä desaťminútová pasáž v druhej tretine, kde sme bez oslabenia ani nehrali. Rozhodca sa následne snažil kompenzovať, no nemali sme dostatok síl, aby sme obidve presilové hry využili. My sa však nevzdávame a na domácej ploche ukážeme svoju silu. Nitre postup určite nedarujeme."