- LG TPS BRATISLAVA
  4:3 pp (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)

Góly: ŠKVARIDLO (Kanich), ONDRUŠEK (Sedláček), GIBA (Tóth)

Pozápasové vyjadrenia väčšinou prinášame na konci reportu, dnes tak urobíme opačne.

JAROSLAV ŠÁLKA (tréner LG TPS): Videli sme výborný zápas. Do stavu 2:0 v náš prospech bolo všetko v poriadku, potom prišlo sporné vylúčenie a následne ďaľšie. Tým sa Nitra dostala do zápasu a otočila skóre. Vyrovnala sa tým aj hra, dovtedy sme boli lepším mužstvom. Predĺženie by som nerád komentoval, mám ťažké srdce na rozhodcov. Uznať gól po odpískaní som ešte nevidel, stále sa pýtam, ako je to možné...

Takže poďme pekne po poriadku. Začalo sa zostra, tempo bolo vysoké na oboch stranách. V úvode bez vyloženej šance, prvú našu strelu vyslal na Petríka Minárik. Potom sme mali na ploche šiestich hráčov a domáci dostali výhodu prvej presilovky. Kachna však po získaní loptičky oblúkom vyslal do nájazdu Škvaru a ten sa v takýchto prípadoch málokedy mýli 0:1. Domácim sa podarilo v presilovke vyrovnať, avšak gól neplatil, nakoľko bol dosiahnutý po hre vysokou hokejkou. A tak sa páni v pruhovanom ešte raz rozhodli pomôcť domácim v podobe darovanej presilovky. Po údajnom sekaní Škvaru sme si však opäť v oslabení vytvorili gólovú šancu. Robko Ondrušek sa sám rútil na Petríka, blafákom ho už prekonal, avšak loptička tesne minula ľavú žrď. Presilovku sme hrali aj my, vytvorili sme si niekoľko sľubných šancí, avšak zmenu skóre sme neprivodili. To prišlo až na začiatku druhej tretiny. Po faule domáceho hráča sme mali výhodu muža v poli. Miško Sedláček zabojoval a Robko Ondrušek napravil svoje zaváhania z prvej tretiny. Viedli sme 2:0, domáci očividne znervózneli a v hre piatich proti piatim nemali prakticky žiadnu šancu. A tak sa opraty zápasu rozhodli vziať do rúk rozhodcovia. Dali domácim do daru dve presilovky, najmä však tá druhá, keď sa Kašša zavesil na Riša Filipa aby sa mu vzápätí hodil pod nohy sťaby postrelený jeleň bola veľmi smiešna. Dostali sme dva góly a bolo vyrovnané. Vzápätí sa od modrej presadil Maxin a domáci viedli. Kašša to potom skúsil aj druhý krát, keď ho
trafila do hrude loptička, ten sa však zvalil na zem držiac si tvár akoby ho trafila sekera do hlavy. Trest sa však tentokrát neudeľoval. A samozrejme ani za filmovanie. Je smiešne, ako tradične naši rozhodcovia priam žerú herecké výkony Kaššu a Throna. Dnes sa ale Thron tochto teátru nezúčastňoval. Stavom 3:2 sa skončila druhá tretina. V tej tretej sa tempo opäť zvýšilo, my sme chceli čo najskôr vyrovnať. V čase 4:25 bol držaný Škvara a konečne sme mali presilovku aj my. Zvládli sme ju bravúrne, po Rarovej strele sa k odrazenej lopte dostal Gibson a vyrovnal. Strelec gólu neskôr dostal brutálnu sekeru a zápas sa pre neho skončil. Ak si myslíte, že ju videli aj rozhodcovia, ostaňte aj naďalej v ríši rozprávok. Na konci boli šance na oboch stranách, stav sa však nemenil a išlo sa do predĺženia. V ňom sa po 20 sekundách odhodlal k strele hráč domácich. Šurek loptu kryl. Rozhodca zapískal, čím v tom momente prerušil hru. Loptičku však Thron aj tak doklepol do siete. V tom momente pán v pruhovanom ukázal do bránky. Sám strelec gólu sa obzrel po rozhodcovi či nemá šedý zákal a či ozaj uznáva gól. Darovanému koňovi sa však na zuby nepozerá a tak sa mohli Rytieri tešiť z prvého víťazstva. Dodajme, že toto všetko sa udialo pred očami prezidenta hokejbalovej únie. Budeme však asi naivní, keby sme verili v nejaé rišenie či nebodaj potrestanie rozhodcov. Späť to však nik nevráti, prehrať takýmto spôsobom je ozaj tvrdým zásahom. Čo to urobí s psychikou hráčov uvidíme v zajtrajšej odvete. Držme sa však hesla: "čo ťa nezabije to ťa posilní" a jednoducho zajtra v Nitre treba sériu vyrovnať!!!
Dnes sme hrali bez Vargu ktorý je mimo Slovenska. Zajtra nastúpime bohužial aj bez ďalšej opory Škvaridla a v dnešnom stretnutí zraneného Hrabárika. Otázny je aj štart Gibu ktorého dnes cez ruky pretal zákerne hrajucí Slovák.