nemáte naištalovaný flash player
LÍDER ODCHÁDZA Z BRATISLAVY NAPRÁZDNO !

LG TPS BRATISLAVA - HbK 98 SKALICA  5 : 1
( 2:0 ) ( 2:1 ) ( 1:0 )

Góly: 5. TÓTH (Varga) 13. TÓTH (Varga, Minárik) 17. SEDLÁČEK (Strapák) 30. VAVRO (Antl) 36. ANTL (Drozdík) - 27. VÁLEK (Rampáček)

Vylúčenia 3:1 na 2 min., Presilovky a oslabenia 0:0
60 Divákov, Rozhodovali: Neczli – Szabo.

LG
– Kalis, Minárik - Mikulčík, Sedláček - Mitter, Müller, Ondrušek, Varga, Tóth, Hrabárik, Strapák, Kanich, Antl, Vavro, Drozdík, Baran

Líder prišiel do Bratislavy potvrdiť svoju pozíciu aj napriek tomu, že pre zranenie či trest nemohli nastúpiť niektorí hráči, v oveľa horšej situácii sme však boli my, keďže pre chorobu vypadol Škvaridlo, ku ktorému sa pridalo ešte kvarteto spoluhráčov Haring, Čapka, Kadraba a Velčický. Ťažký terén bol pre oboch rovnaký, v úvode sa však Skalici ponúkla možnosť otvoriť skóre po kikse Jožka Minárika, Martinusík však s ponúknutou šancou naložil zle. Po ňom mal obrovskú šancu Bolebruch, z tejto šance pramenila hneď ďalšia, Kalis však zázračne zasiahol. Ako to už býva, nedáš – dostaneš platilo opäť. Po vyhranom buly Vargiho sa do loptičky oprel Raro a viedli sme 1:0. A mohli sme následne aj vyššie, Ondrušekovu strelu Komenda vyrazil iba pred Vargiho, stav sa však nemenil. Následne mohol vyrovnať Vadík, no opäť v obrovskej šanci zachraňoval Kalis. Trinásta minúta bola nešťastnou pre hostí, v nájazde sa ocitol Raro a hoci faulovaný, rutinérsky si poradil s gólmanom Skalice a zvýšil už na 2:0. Skalica mohla do tretiny znížiť v presilovke po faule Pampiho, vyloženú šancu si však nevypracovali. Vstup do druhej časti vyšiel domácim už v treťom zápase v rade. Najskôr bol vo veľkej šanci opäť Vargi, no ujala sa až Pampiho strela po následnom buly. Po ďaľšej šanci dvíhal ruky nad hlavou Strapák, gól to však ešte nebol a z pomedzi kruhov bol neúspešný aj Raro. Oko diváka potešila aj akcia Kanich - Strapák, zadovka druhého menovaného na Kanicha však skončila na Komendovi. Hra sa v týchto fázach zrýchlila, Skaličania mohli streliť úvodný gól po úniku Krajsu, podarilo sa to však následne Válekovi, po rýchlom protiútoku a chybe celej našej lajny. Gól však pomohol skôr nám, Robko Ondrušek sa nádherne predral až pred Komendu, ten však vytiahol výborný zákrok. Gól však napokon prišiel, keď Erik nabil Lukášovi, ktorý po zemi k žrdi zvyšoval na rozdiel troch gólov. V poslednom dejstve pokračoval pekný hokejbal, šance sa rodili na oboch stranách.Najväčšiu šancu Skalice spálil Válek, ktorý sa po Pampiho pošmyknutí rútil sám na Kalisa, ten však vytiahol famózny zákrok ála Dominik Hašek. Hneď na to však prišla spolupráca Drozdík – Antl, a bolo 5:1. Po tomto údere sa z brány porúčal Komenda, ktorého nahradil Brdečka. Ten sa vytiahol po perfektnej akcii Rara. Vlado Kalis naopak totálne zdevastoval aj posledný náznak Skalice, v nájazde opäť potvrdil svoju rolu muža zápasu. Posledné šance patrili nám, ale ani Raro a v prečíslení dvoch proti jednému ani Pampi už svoje šance nepremenili.

PETER TÓTH (LG TPS): Vynikajúci zápas, škoda toho počasia, nakoľko sa dosť šmýkalo. Porazili sme lídra čo je skvelé, naša kríza zapríčinená mnohými faktormi je definitívne preč. Teší ma, že sa chytili hráči od ktorých to očakávame. V obrane sme dnes hrali nedisciplinovane, avšak v útoku sme ukázali našu silu. Samozrejme dnes treba zložiť poklonu Vladovi Kalisovi, dve tretiny nás držal nad vodou, potom sme sa k nemu pridali aj my ostatní. Strelili sme dva rýchle góly čo rozhodlo, myslím že sme vyhrali zaslúžene.

VLADIMÍR KALIS (LG TPS): Dôležité bolo, že sme ustáli prvú tretinu a že sme to boli my, kto strelil prvý gól. Nezachytili sme úvod, našťastie sme však premenili šance. Inkasovaný gól ma mrzí, ale chytalo sa mi dnes veľmi dobre. Útočníci Skalice boli veľmi nebezpeční, my sa však musíme vyvarovať základných chýb, ako sú prihrávky medzi kruhmi. Mal som dnes aj šťastie.
JAROSLAV ŠÁLKA (LG TPS): Teší ma, že nám to konečne začína padať. Dnes sme však spravili množstvo chýb, toľko šancí čo mala dnes Skalica v prvej tretine tu nemá mnoho mužstiev za celý zápas. My sme našťastie svoje šance premenili a v ďaľšom priebehu už bola na nás vidieť akási pohoda. Skalica však hrala výborne celý zápas, vypracovala si množstvo šancí a ukázala, že právom vedie extraligovú tabuľku. Je však pre nás alarmujúce, že sme im svojou hrou dovolili, aby sa do toľkého množstva šancí dostali. Dnes však proti nim stál vynikajúci Kalis, vôbec nepreženiem tvrdenie, že Vlado odchytal svoj najlepší zápas za LG. Play-off máme znova o krok bližšie.
RADOSLAV PETROVIČ (Tréner HBK 87): Ja si myslím, že sa nemáme za čo hanbiť. Hrali sme dobre, avšak bez gólov sa vyhrať nedá. Rozhodli nepremenené šance na začiatku, kde domácich podržal brankár, miesto 0:2 bolo 2:0 a my sme sa z toho až do konca zápasu nepozviechali.
JAROSLAV MARTINUSÍK (Hráč HBK 87): Súhlasím, že sme dnes nehrali zle, na začiatku sme však nepremenili tutovky ktoré nás možno stáli víťazstvo. Naopak domáci svoje šance využili a preto vyhrali.