nemáte naištalovaný flash player
KTO SI Z NÁS ROBÍ SRANDU ?!?

Fraška menom disciplinárka !


Dlho som hľadal synonymum pre to, čo sa dialo v piatok v Trenčíne na zasadnutí disciplinárnej komisie Slovenskej hokejbalovej únie. Myslím že práve slovo fraška to pomenúva asi najvystížnejšie. Poďme však pekne po poriadku. O incidente, ktorý sa stal na zápase Slovenskej extraligy LG TPS BRATSILAVA – NITRIANSKI RYTIERI NITRA sa už popísalo mnoho. Hokejbalová spoločnosť žila dozvukmi tohto zápasu celý týždeň, živnou pôdou bol tento incident aj pre rôzne internetové portály.  
O čo vlastne išlo? V krátkosti pre pripomenutie. Počas zápasu sa po druhom góle LG Bratislava fanúšikovia hostí vybrali do sektoru domácich fanúšikov s úmyslom vyvolať bitku, pričom predtým verbálne napádali aj okolostojacich divákov, ktorí svoju príslušnosť k LG nedávali nijak najavo, jeden z napadnutých divákov je dokonca členom samotnej disciplinárnej komisie. Následne sa medzi fanúšikmi začalo najskôr iskriť slovne, po prvom údere fanúšika Nitry však došlo aj na päste. Bitku ukončil príchod polície. Zápas sa napokon dohral, orgány činné v trestnom konaní (nakoľko predstavitelia Nitry podali oznámenie) spisovali zápisnicu. Toľko k veci. Predstavitelia LG TPS Bratislava sa rozhodli podať podnet na DK SHbÚ, aby celú udalosť prešetrila a zároveň žiadali, aby Nitrianski Rytieri niesli za celú udalosť zodpovednosť a boli potrestaní kontumáciou.
Ako sa píše v disciplinárnom poriadku : Predmetom disciplinárneho rokovania sú zavinené priestupky jednotlivcov alebo kolektívov, členov únie porušením poriadkov a smerníc SHbÚ, pravidiel hokejbalu, porušením jednoduchých záväzných predpisov v súvislosti s činnosťou v hokejbale a priestupky proti fair play a morálke športovca. Predmetom disciplinárneho rokovania sú najmä zavinené priestupky jednotlivcov a kolektívov pred, v priebehu a po stretnutí alebo tréningu v areáli športoviska na akciách usporiadaných orgánmi SHbÚ a klubov“.                 

Pozorne si všimnite hrubo vytlačenú pasáž. Po príchode na miesto konania nás totiž čakal mierny šok, keďže celú schôdzu riadil p.Kollár, ktorý je síce predsedom samotnej DK, ale dopustil sa hrubého priestupku v zápase Nitra – Profis a SHbÚ mu dočasne zastavila činnosť. Trochu divné, ak si uvedomíme, že práve takýto človek má rozhodnúť o vine či nevine zainteresovaných, pričom sám porušil pravidlá. Druhý šok bol ešte nepríjemnejší. Napriek závažnosti prejednávaného priestupku si totiž činovníci DK nedali tú námahu, aby zavolali svedkov incidentu. Pritom vyberať bolo veru z čoho. Hlavný usporiadateľ, hlavný rozhodca, časomerač atď.. Z celej schôdze vzniká jednoznačný záver, že o výsledku rozhodnutia bolo už dopredu rozhodnuté a svedkovia by iba narušili „objektívnosť“ rozhodnutia. To sa však členovia DK ani nemuseli unúvať a výsledok mohli zainteresovaným poslať sms-kou. Všetky argumenty, ktoré predložili zástupcovia LG boli totiž zmietnuté zo stola a aj ďaľšie vyjadrenia ktoré odzneli na schôdzi boli veľmi smiešne.
 
Oficiálna správa zo zasadnutia znie takto: DK rozhodla, že nebude trestať ani mužstvo LG Doprastav za usporiadateľskú službu, ani mužstvo Nitry , nakoľko p. Bubák sa dištancoval od skupiny vyčíňajúcich fanúšikov. Riešenie hracích dôsledkov by bolo na škodu hokejbalu. DK odporúča vedeniu ligy zvážiť o priebehu súťaži, pôsobenie hosťujúcich divákov na zápasoch Extraligy, a ak, tak za prísne stanovených podmienok, ktoré splní hosťujúce mužstvo. DK odporúča absolútny zákaz hosťujúcich fanúšikov, a to aj za ceny neodohratia zápasu. DK upúšťa od poplatku 17€. Proti tomuto rozhodnutiu je možné odvolať sa na radu SHbÚ do 15 dní.Ďalej , DK odporúča klubu LG Doprastavu / svedkom incidentu/ postupovali prostredníctvom občiansko-právneho postupu, ( trestno-právneho) konania v záujmu vyšetrenia.
Čo z tohto všetkého vyplýva? Neuveriteľný precedens, ktorý môže mať fatálne následky. Vymodelujme si situáciu. LG TPS si vezmú do Žiliny plný autobus fanúšikov. Tí napadnú domácich fanúšikov a usporiadateľov a celý priestupok pôjde pred komisiu. Ako sa v tomto prípade vyhnúť zodpovednosti? Dištancujte sa od nich !!!!!!!! Je vám to smiešne? Presne tento alibizmus najhrubšieho zrna totiž predviedol p. Bubák. Kto sa pri hokejbale pohybuje by musel ovplývať obrovskou dávkou naivity, aby veril, že v prípade takéhoto porušenia by mužstvo LG Bratislava nevylúčili z ligy.

Šok prišiel aj pre samotnú disciplinárnu komisiu keď sa postavil jeden z jej členov p.Branislav Slezák a ako jeden zo svetkov incidentu oponoval p.Bubákovi, že klub Nitrianskí Rytieri nemajú nič spoločné s výjazdom fanúškov Nitry.
Branislav Slezák povedal: Osobne som videl vystúpiť z autobusu fanúšikov Nitry p.Strapeka ! Nebudem tu nič popierať a poviem pravdu ! Pán Slezák bol asi jediný z členov komisie ktorý si zachoval "čistú tvár". Na to sa jeden z členov komisie p.Kadlecaj sarkasticky ozval: a kto je to vlastne ten p.Strapek ??? Nechápem čo taký človek robí v DK keď vypustí z úst takú hlúposť ! Celé hokejbalové Slovensko vie, že keby nebol p.Strapek neboli by Nitrianski Rytieri. To asi jediné na disciplináprke priznal aj p.Bubák a dodal, že p.Strapek je sponzorom Nitrianského klubu.

Chcete ďalší alibizmus? V disc. poriadku sa ďaľej píše, že kolektív sa môže potrestať ak: usporiadateľská služba nezasiahla, zlyhala, nezvládla situáciu,alebo bolo stretnutie z dôvodu výtržnosti alebo fyzického napadnutia predčasne ukončené. Nestalo sa nič zo spomenutého. Usporiadateľská služba zasiahla, situáciu zvládla, stretnutie sa dohralo. Toto však DK vyriešila veľmi šalamúnsky. Nepotrestáme ani jedných... No a do tretice všetkého dobrého. Komisia totiž upustila aj od poplatku 17 € za riešenie. Prečo asi? Zlé svedomie?
Najzarážajúcejšie na celom rozhodnutí je zákaz pôsobenia fanúšikov hostí na extraligových zápasoch. Ozaj premyslené a spravodlivé rozhodnutie. Len moja mozgová kapacita mi akosi nedovolí pochopiť, ako z tohto celého vyjdú napríklad Žilinčania, Martinčania či Skaličania. Teda hráči, funkcionári a fanúšikovia týchto klubov, ktorí s touto udalosťou nemajú absolútne nič spoločné, ale boli rovnako potrestaní. Dá sa toto rozhodnutie nejakým spôsobom racionálne zdôvodniť? Veď to je na smiech. Ako k tomu prídu napríklad predstavitelia a fanúšikovia mužstva Profis Sharks, ktorí sa v prvom kole nedajbože stretnú s RBK Ružinov? Viete si predstaviť, že kvôli hrozbe kontumácii sa nebudú môcť prísť pozrieť na zápas do Ružinova?  Samozrejme v opačnom prípade platí to isté aj pre Ružinovčanov, identický prípad je u mužstiev Martina či Vrútok, ktorých delí takisto malá vzdialenosť. Pýtam sa, kde je tu logika? Rozhodnutím o zákaze fanúšikov hostí na zápasy disciplinárna komisia nepriamo priznala vinu Nitry, ktorí svoju chybu priznali aj na samotnej schôdzi. Je potom ozaj nepochopiteľné, prečo sú trestané aj zvyšné kluby.
Čo dodať na záver? Je veľmi smutné, že z celej kauzy vyšli všetci ako hlupáci. Tí, ktorí celé toto spôsobili sa môžu v kúte potichu smiať. Cieľom tohto článku nie je obviňovať niekoho, ani súdiť. Ale čo sa v poslednej dobe deje okolo hokejbalu na Slovensku, je už do očí bijúce. Chceme iba nejakým spôsobom ozrejmiť určité veci. Úsudok je už na samotných ľudí, ktorí si tento článok prečítajú. Náš klub sa nikdy nesťažoval a kategoricky odmietal rôzne invektívy voči všetkým okolnostiam, ktoré nám boli podsúvané. Iba málo ľudí vie napríklad o zápase v Pruskom, keď počas rozcvičky prišli za nami rozhodcovia s upozornením, že nie všetci hráči majú rovnaké štucne. Od kontumácie nás zachránila zhodou okolností sada nových, ktorú sme mali v aute. V zápase s Nitrou nastúpil za hostí hráč, ktorý mal prilbu inej farby ako ostatní. Na tento fakt sme však nepoukázali (pritom tento hráč rozhodol stretnutie), lebo našim cieľom bolo súsrediť sa sami na seba a hrať hokejbal. LG TPS Bratislava sa v každej situácii bude snažiť iba o jediné. Hrať a venovať sa iba veciam okolo hokejbalu. LG Bratislava je v lige od roku 1982.Nekazte nám úsilie ktoré vkladáme do tohto športu podobnými rozhodnutiami. Nezaslúžime si to ani my, ani ostatné kluby.

Peter Číha: Náš klub bude zvažovať účasť v lige ktorú organizuje SHBÚ a zvážime aj to, či budeme hrať ligu s klubom, ktorý porušuje pravidlá a je privilegovaný zo strany SHBÚ a poniektorých rozhodcov ! Nemôže to fungovať tak, že všetci budeme dodržiavať pravidlá, budeme za všetko postihovaný a niekto nie !

Jaroslav Šálka:
Som za to aby sa zvážilo zotrvanie Nitry v lige. Tento klub hraje súťaž na základe rozhodnutia výkonného výboru čo odporuje pravidlám slovenského hokejbalu. Myslel som si, že Nitra posunie Slovenský hokejbal na vyššiu  úroveň nakoľko je finančne zabezpečená lepšie ako hociktorý iný klub na Slovensku, ale opak je pravdou. Funkcionári Nitry svojím chovaním a vystupovaním momentálne iba škodia Slovenskému hokejbalu.


2011-10-26 12:39:52
TABUĽKA PO ZÁKLADNEJ ČASTI:

1.  P. Bystrica           26    21    0     1     4      99:51     64  
2.  Vrútky   26  18   1   3   4  100:55   59
3.  Skalica   26  17    1    2    6  109:69    55
4.  Kežmarok   26  15   3   1   7    92:61   52
5.  Jokerit   26   15   1    1    9    99:72    48
6.  LG Bratislava   26  15   1   1   9    99:66   48
7.  Svidník   26  12   2   1   11    89:93   41
8.  Martin   26    10   5   0  11    86:74   40
9.  Ružinov   26   9   1   3  13    69:83   32
10.  Pruské   26   7   2    4  13    68:84    29
11.  Nitra   26   9   0   1  16    74:91   28 
12.  Diaková   26   6    3    1  14    57:86   25  
13.   Třinec   26   5    0    2   19    45:114    17 
14.  Jamaica   26   2   1   0  23   59:116    8

VÝSLEDKY JEDNOTLIVÝCH ZÁPASOV:

Kolo   Domáci                          Hostia                   Skóre 
  1. LG ABhokej Bratislava Hokejmarket Skalica     5:2
  2. Kometa Vrútky LG ABhokej Bratislava     8:2
  3. LG ABhokej Bratislava ŠK 98 Pruské      2:1
  4. HBK Diaková  LG ABhokej Bratislava     1:5
  5. Jokerit Petržalka LG ABhokej Bratislava      3:5
  6.  LG ABhokej Bratislava Považská Bystrica     1:6
  7. LG ABhokej Bratislava MŠK Kežmarok     1:2
  8. LG ABhokej Bratislava  HBC Košice     9:3
  9. LG ABhokej Bratislava Nitrianski Rytieri      9:3
 10. Enviform Třinec  LG ABhokej Bratislava      4:6
 11. Lion Svidník LG ABhokej Bratislava     3:6
 12. ŠKB Martin LG ABhokej Bratislava     1:2
 13. ŠHBK Ružinov  LG ABhokej Bratislava  4:5 pp  
 14. Hokejmarket Skalica  LG ABhokej Bratislava      4:0
 15. LG ABhokej Bratislava  Kometa Vrútky      1:3
 16. ŠK 98 Pruské LG ABhokej Bratislava     0:7
 17. LG ABhokej Bratislava  HBK Diaková      3:0
 18. LG ABhokej Bratislava  Jokerit Petržalka      1:4
 19. Považská Bystrica  LG ABhokej Bratislava     2:1
 20. MŠK Kežmarok LG ABhokej Bratislava     3:2
 21. HBC Košice  LG ABhokej Bratislava      2:4
 22. Nitrianski Rytieri  LG ABhokej Bratislava     0:5
 23. LG ABhokej Bratislava  Enviform Třinec      2:3
 24. LG ABhokej Bratislava Lion Svidník      6:0
 25. LG ABhokej Bratislava ŠKB Martin   2:3 pp
 26. LG ABhokej Bratislava ŠHBK Ružinov     7:1
                                                                                                                                           


                       


  Bud slobodný v našom Slovensku !

 
© 2006-2010 Všetky práva vyhradené. LG TPS BRATISLAVA
Web design & code: PEGOS DESIGN