LG TPS BRATISLAVA - DT Žirafa P.Bystrica   5 : 0
( 3:0 )( 1:0 )( 1:0 )

Góly:
11. KANICH ( Mikulčík ) 12. TÓTH ( Ondrušek, Minárik ) 13. KADRABA ( Škvaridlo ) 24. MIKULČÍK ( Škvaridlo ) 36. ANTL ( Vavro )

Vylúčení : 5:2 navyše Škvaridlo 2+2 a 10 min os.trest,  Využitie 0:0,  Oslabenia 0:0
Rozhodovali:  A.Melíšek - Malovec

LG TPS:
Mízner, Minárik - Čapka,
Sedláček - Muller, Mikulčík - Haring, Ondrušek - Varga - Tóth, Antl - Vavro - Kanich, Škvaridlo - Strapek - Kadraba, Mitter, Velčický, Drozdík

V chladnom počasí a oveľa pochmúrnejšej atmosfére ako tomu bolo minulý týždeň, sme do zápasu vstúpili tak, ako sa na favorita patrí a od úvodu sme zavreli súpera v ich obrannom pásme, zatiaľ bez vyloženej šance. Juro Mízner mal prvý vážny zákrok až v čase 6:28. Potom však Považania začali vystrkovať rožky a najmä Krúpova strela od modrej smrdela gólom. My sme odpovedali vzápätí samostatným únikom Kachnu, ktorý však na gólmana hostí ešte nevyzrel.Tomuto nájazdu predchádzal skvelý oblúčik od Haringa. Súper odpovedal rovnako, v nájazde však Mízner vygumoval útočníka DT a stav sa nemenil. V 11. minúte Kachna ako správny kapitán zdvihol zástavu a prestrelil gólmana Bystričanov. Pre hostí prišli tri minúty, ktoré rozhodli o osude zápasu. Po úvodnom góle sa popri mantineli uvoľnil Robko Ondrušek, ktorý spätnou prihrávkou vyzval Rara k strele a ten už vedel čo treba robiť - 2:0. Aby toho nebolo málo, o ďalších 60 sekúnd sa po identickej akcii presadil aj Kadraba. Medzitým však mali opäť šancu aj hostia, nájazd dvoch proti jednému však opäť zlikvidoval Mízner, ktorý mužstvo držal v kritických chvíľach nad vodou. Skóre mohol na druhej strane zvýšiť Haring, ktorý sa preštrikoval obranou súpera, jeho strelu však zastavilo iba brvno. V druhej tretine dostali hostia na začiatku výhodu štvorminútovej presilovky, vylúčenie Škvaridla však bolo z kategórie sci-fi, pretože hokejka, ktorá zranila hráča Považskej Bystrice bola jeho vlastná. Tú sme však prežili bez väčšieho ohrozenia našej brány, naopak - udreli sme hneď po Škvarovom návrate z trestnej lavice. Jeho prihrávka spoza brány našla úplne voľného Mikulčíka, ktorý z prvej zvýšil už na 4:0. Po góle však prišla nedisciplinovanosť v našich radoch, na dve minúty boli vylúčení naraz Strapo s Kaďom. Oslabenie 5 na 3 sme však zvládli brilantne. Pred koncom druhej tretiny prišiel faul zo strany hostí, Mízner vyletel na striedačku a na jeho miesto vbehol šiesty hráč a počas signalizovanej výhody sme v pásme rozprúdili neuveriteľný kolotoč. K veľkej škode sme tento tlak nezakončili gólom. Do poslednej časti hry už nezasiahli niektoré opory a šancu dostali aj hráči z lavičky. Onedlho však zápas skončil aj pre Škvaru, ktorý sa napriek obsekávaniu (ozývalo sa po celom areáli) uvoľňoval pred očami rozhodcu, ktorého píšťalka však ostala nemá. Tomášovo následné otcovské zaucho po prilbe protivníka však už bolo potrestané desiatimi minútami. Kde však boli rozhodcove oči pri evidentom faule na neho však netuším.... Skóre uzavrel Erik Antl po jedovatej strele po zemi. Zápas sa potom už iba dohrával, pribúdala nervozita. Príjemne prekvapil Juro Mízner, ktorý zvládol veľký tlak a nulu si vyslúžil právom. Mrzí nás zranenie Haringa, ktorého štart je v zajtrajšom zápase otázny.

JAROSLAV ŠÁLKA (prezident LG):
Plán ktorý sme si dali pred týmto dvojzápasom máme na 50% splnený, zajtra však potrebujeme potvrdiť dnešné body proti Žiline. Dnes to bol ťažký zápas, mali sme hosťom čo vracať a som rád, že sa nám to podarilo. Dôležité pre vývoj zápasu bolo to, že sme po veľkých šanciach hostí dokázali streliť gól my. Opäť sa potvrdila stará známa pravda nedáš - dostaneš. Som nespokojný s nedisciplinovanosťou v určitých fázach zápasu, toto sa nám môže v budúcnosti vypomstiť. Potešil ma výkon nášho brankára, ktorý dnes mužstvu veľmi pomohol.

MAREK KANICH (kapitán LG):
Nastúpili sme konečne v kompletnej zostave. Juro Mízner bol dnes mužom na správnom mieste a nebyť jeho bravúrnych zákrokov pri veľkých šanciach súpera v úvode, zápas sa mohol vyvíjať aj inak. V ďaľšom priebehu zápasu sme boli už lepším mužstvom a myslím že výsledok 5:0 zodpovedá priebehu. Musíme sa však vyvarovať takým situáciám, ako nám dnes predviedla Bystrica, keď nás pár krát prečíslila.

PETER ČÍHA (manager LG):
Zápas sme začali zle. Prispôsobili sme sa hre hosti vďaka čomu Považská cítila šancu a prvých 10 min nám robila poriadne vetry. V tedy nás podržal brankár Mízner. Nerád sa vyjadrujem na adresu rozhodcov ale nedá mi aby som im nevytkol, že Tomáš Škvaridlo je reprezentant a hráč na ktorého sa chodia diváci pozerať a presne takých hráčov by mali chrániť a nie nechať súpera celý zápas ho osekávať a brzdiť ho aj za cenu faulov ktoré dnes rozhodcovia evidentne prehliadali. Vyvrcholením toho bola reakcia za ktorú poslali Tomáša na trestnú lavicu a udelili mu desať min.os.trest. K tým 2+2 sa nemám ani chuť vyjadrovať...

MARTIN MELICHERČÍK (tréner DT P. Bystrica):
Domácim blahoželám k víťazstvu, bolo zaslúžené. My sme nedali gól a dopustili sa individuálnych chýb, ktoré domáci potrestali. Vyrovnaných bolo iba úvodných 10 minút.

RADOSLAV STRHÁK (hráč DT P. Bystrica):
Domáci vyhrali zaslúžene, nám oproti domácemu zápasu chýbali niektorí hráči, najmä však dvaja kľúčoví obrancovia. Prišli sme sem uhrať určite lepší výsledok, než aký sa nakoniec zrodil.