nemáte naištalovaný flash player
VYJADRENIE MIROSLAVA ABRAHÁMA K SOBOTNAJŠÍM NEPOKOJOM V PETRŽALKE !

Prinášame vám vyjadrenie Miroslava Abraháma z LG TPS Bratislava na konflikt, ktorý sa odohral v trinástom kole slovenskej extraligy.


Po stretnutí medzi domácim LG Bratislava a Nitrou sa strhla vlna diskusie. Jej obsah je zrejmý. Okrem skvelého športového zážitku boli športoví diváci svedkami toho, čo na štadióny nepatrí. Výtržnosti prerástli až do krvavého konfliktu. Z tohto dôvodu vám prinášame neupravované vyjadrenie Miroslava Abraháma z domáceho mužstva LG TPS Bratislava.

"Keďže sa ohľadom zápasu LG TPS Bratislava – Nitrianski Rytieri Nitra spustila lavína diskusíí, v ktorých je množstvo lží a poloprávd, je mojim právom reagovať na celú situáciu. Svojim menom a príslušnosťou reagujem otvorene, neskrývam sa za žiadnu anonymitu tak, ako to urobil fanúšik Nitry. Mám pocit, že viem odkiaľ fúka vietor a celé vyjadrenie na článok „V Petržalke tiekla krv“ je účelové, tak ako bolo aj účelové správanie sa fanúšikov Nitry na sobotňajšom zápase.

Chcem najskôr oddeliť emócie okolo správania sa fanúšikov a poukázať na výkony hráčov. Nech ma opäť nejaký dobrák neobviní zo zaujatosti. Chcem vyzdvihnúť výkon hráčov Nitry. Ukázali, prečo vedú tabuľku extraligy, ich výkon bol famózny a samozrejme sa teším z toho, že moji spoluhráči im zdatne sekundovali. Prácu ľudí v Nitre, ktorí sa pohybujú okolo hokejbalu treba v každom prípade oceniť na každom fóre. To, čo dokázali za krátky čas vybudovať okolo klubu, že dokázali zabezpečiť jeho chod po všetkých stránkach, pred tým mi nezostáva nič iné, iba sňať klobúk. Hokejbal na Slovensku svojou prácou posunuli o krok vpred, možno i o dva. Je len na prospech celej hokejbalovej spoločnosti, že sa tak stalo. V sobotu však, bohužiaľ, títo ľudia, ktorí sa okolo Rytierov pohybujú, ľudsky zlyhali.

Na zápas som ako hráč nebol nominovaný. Stalo sa tak z jediného, prostého dôvodu. Celý týždeň sa šuškalo, že Nitranov v Bratislave čaká peklo, že naši fanúšikovia sú agresívni a ja neviem aké hlúposti ešte. Neviem, kde vznikli tieto fámy, ale ľudia ktorí nás chodia podporovať, sú síce hluční a na zvýraznenie efektu fandenia používajú aj povolené pyrotechnické pomôcky, ale ani raz sa nestalo, že by niekoho napadli. Tým pádom nerozumiem rečiam okolo bezpečnosti hostí. Preto som bol požiadaný, aby som pomohol koordinovať našich usporiadateľov a dohliadať na bezpečnosť nielen Nitranov, ale všetkých divákov, ktorých sa na zápase zúčastnilo viac ako dosť.

Naši fanúšikovia, ktorí sa na zápas dostavili dostali od usporiadateľov a samozrejme tým pádom aj osobne odo mňa inštrukcie, aby sa venovali iba fandeniu. Kto bol na zápase, jasne počul, že diváci sa správali slušne, pokriky na adresu hostí nesmerovali, len na invektívy z opačnej strany reagovali jednotlivci rovnako. Zborovo sa však fandilo iba našim hráčom. Žiadne urážky hosťom. Tí prišli do areálu počas zápasu, evidentne pod vplyvom alkoholu. Niektorí neboli dokonca schopní ani komunikovať. Po prvej tretine som opakovane s usporiadateľmi zašiel do sektoru našich fanúšikov a žiadal ich, aby sa vyhli akýmkoľvek provokáciám na adresu hostí. V radoch usporiadateľov boli aj ľudia v civilnom oblečení, keby sa niekto snažil napadnúť fakt, že nie všetci mali reflexné vesty. Tými sme vybavili iba toľkých, ako nám to kážu regule a ktoré som odovzdal osobne!

Alkohol je nebezpečná vec, zvlášť v podobných prípadoch. Aj v radoch fanúšikov nášho klubu sa našlo zopár jednotlivcov, ktorí boli posilnení alkoholom. To nezatĺkam, ale na zodpovednosť si tento fakt neberieme, pretože v areáli sa alkoholické nápoje nepredávali. Relatívny kľud však trval iba do prvého gólu nášho mužstva. Po ňom boli slovne napádaní diváci, ktorí stáli vedľa tých nitrianskych. Aby ma opäť niekto neobvinil z lobizmu podotýkam, že týchto ľudí ani nepoznám, prihlásili sa sami a sú ochotní dosvedčiť tento fakt aj na disciplinárnej komisii.

Po druhom góle však prešli spoza brány až k sektoru našich fanúšikov. Hneď sme nabehli do tohto priestoru aj my a snažili sa zachrániť to, čo už bolo neodvratné, pretože po prvom údere ktorý zasadil niektorý z Nitranov nášmu fanúšikovi, prišlo k tomu najhoršiemu. Samozrejme, naši fanúšikovia nie sú žiaci prvej triedy s vlajočkami v rukách. Majú za sebou mnohé takéto „skúsenosti“, napríklad z futbalu. Pochopiteľne si nenechali brnkať po nose a napriek prevahe hosťujúcich fanúšikov im uštedrili zopár rán, ktoré im budú dlho pripomínať sobotňajší deň. Po konflikte som ubezpečil všetkých prítomných, že sa môžu venovať už iba hre, pretože nitrianski fans jednoducho utiekli. Napriek snahe vedúcich činovníkov ukončiť zápas, pretože keď už hráči Rytierov boli na ploche, pán Strapek ich znovu odvolal do kabín a telefonicky sa spojil s predsedom SHbÚ a žiadal zápas ukončiť, sa napokon predsalen dohralo.

Z tohto všetkého mám jednoznačný pocit a bohužiaľ všetky indície ktoré sa odohrali na zápase v sobotu vedú jedným smerom. Že predstavitelia Nitrianskych Rytierov sa snažili zápas jednoducho prerušiť, keď naši chlapci začali otáčať zápas. Že bola snaha týmto primitívnym spôsobom disciplinárne potrestať náš klub. Že sa snažili týmto spôsobom znevážiť meno celého klubu LG TPS Bratislava. Nie náš klub, ale naopak Nitrianski Rytieri by mali byť za tento čin niesť plnú zodpovednosť. Tak ako by som ju niesol ja v prípade, že by boli napadnutí hosťujúci funkcionári, hráči a fanúšikovia. Dal som predstaviteľom nášho klubu slovo, že k žiadnym neprístojnostiam nepríde. Neponechal som nič na náhodu, lavínu spustili nitrianski fans, a to som ani ja, ani nikto z nás nemohol ovplyvniť. Preto mi je veľmi ľúto, že si predstavitelia Nitry hľadajú výhovorky a otáčajú fakty opačným smerom, než ako sa skutočne stali. Je to v prvom rade nefér voči našim fanúšikom, sponzorom a priateľom klubu."

Podpísaný:
Miroslav Abrahám – hráč LG TPS Bratislava


2011-10-26 12:36:17
TABUĽKA PO ZÁKLADNEJ ČASTI:

1.  P. Bystrica           26    21    0     1     4      99:51     64  
2.  Vrútky   26  18   1   3   4  100:55   59
3.  Skalica   26  17    1    2    6  109:69    55
4.  Kežmarok   26  15   3   1   7    92:61   52
5.  Jokerit   26   15   1    1    9    99:72    48
6.  LG Bratislava   26  15   1   1   9    99:66   48
7.  Svidník   26  12   2   1   11    89:93   41
8.  Martin   26    10   5   0  11    86:74   40
9.  Ružinov   26   9   1   3  13    69:83   32
10.  Pruské   26   7   2    4  13    68:84    29
11.  Nitra   26   9   0   1  16    74:91   28 
12.  Diaková   26   6    3    1  14    57:86   25  
13.   Třinec   26   5    0    2   19    45:114    17 
14.  Jamaica   26   2   1   0  23   59:116    8

VÝSLEDKY JEDNOTLIVÝCH ZÁPASOV:

Kolo   Domáci                          Hostia                   Skóre 
  1. LG ABhokej Bratislava Hokejmarket Skalica     5:2
  2. Kometa Vrútky LG ABhokej Bratislava     8:2
  3. LG ABhokej Bratislava ŠK 98 Pruské      2:1
  4. HBK Diaková  LG ABhokej Bratislava     1:5
  5. Jokerit Petržalka LG ABhokej Bratislava      3:5
  6.  LG ABhokej Bratislava Považská Bystrica     1:6
  7. LG ABhokej Bratislava MŠK Kežmarok     1:2
  8. LG ABhokej Bratislava  HBC Košice     9:3
  9. LG ABhokej Bratislava Nitrianski Rytieri      9:3
 10. Enviform Třinec  LG ABhokej Bratislava      4:6
 11. Lion Svidník LG ABhokej Bratislava     3:6
 12. ŠKB Martin LG ABhokej Bratislava     1:2
 13. ŠHBK Ružinov  LG ABhokej Bratislava  4:5 pp  
 14. Hokejmarket Skalica  LG ABhokej Bratislava      4:0
 15. LG ABhokej Bratislava  Kometa Vrútky      1:3
 16. ŠK 98 Pruské LG ABhokej Bratislava     0:7
 17. LG ABhokej Bratislava  HBK Diaková      3:0
 18. LG ABhokej Bratislava  Jokerit Petržalka      1:4
 19. Považská Bystrica  LG ABhokej Bratislava     2:1
 20. MŠK Kežmarok LG ABhokej Bratislava     3:2
 21. HBC Košice  LG ABhokej Bratislava      2:4
 22. Nitrianski Rytieri  LG ABhokej Bratislava     0:5
 23. LG ABhokej Bratislava  Enviform Třinec      2:3
 24. LG ABhokej Bratislava Lion Svidník      6:0
 25. LG ABhokej Bratislava ŠKB Martin   2:3 pp
 26. LG ABhokej Bratislava ŠHBK Ružinov     7:1
                                                                                                                                           


                       


  Bud slobodný v našom Slovensku !

 
© 2006-2010 Všetky práva vyhradené. LG TPS BRATISLAVA
Web design & code: PEGOS DESIGN